Rekorder Mesi postigao het-trik, Barsa se igrala sa Seviljom!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 22. novembar 2014.

• 21:51

Fudbaleri Barselone nisu imali preterano težak zadatak da savladaju ekipu Sevilje, na kraju je na semaforu pisalo 5:1 u korist katalonskog kluba.

Mesi, Mesi, Mesiii... Ovako je odjekivalo na kraju meča na Kamp Nou gde je Barselona lako izašla na kraj sa Seviljom.

Razlog za to jeste fenomenalna partija ovog argentinskog fudbalera, ali i oboren rekord koji je držao Telmo Zara više od pola veka. Sada je fudbaler Barselone fudbaler koji je postigao najviše golova u istoriji španskog prvenstva.

Sevilja je došla da igra fudbal na ovom meču, ali nije im Barselona to dozvolila u tolikoj meri.

Mesi je prvo iz slobodnog udarca postigao gol kojim se izjednačio na večnoj listi strelaca Primere i na taj način doveo svoj tim u prednost, a tim rezultatom se otišlo na odmor. Mogla je Barselona da ode na odmor sa ubedljivijom razlikom, ali su Alba i Nejmar propustili svoje prilike, a odličan je bio i golman Beto.

Drugo poluvreme je krenulo kako samo Sevilja poželeti može, autogolom Đordija Albe. Ipak, Barsi je trebalo samo dva minuta da se "srede" i da ponovo povedu protiv ekipe koja ima ozbiljne ambicije ove sezone. Nejmar je bio siguran na asistenciju Ćavija - 2:1.

Nakon toga postojao je samo jedan tim na terenu. Prvo je Suarez sjajno pronašao Rakitića na petercu kome nije bilo teško da glavom smesti loptu u mrežu, a zatim je Leo Mesi prešao granicu od 251 gola i postigao 252. u svojoj karijeri u španskoj Primeri. Nakon asistencije Nejmara Mesi je uklizao i postigao pogodak sa samo metar.

Do kraja meča ovaj fudbaler je postigao još jedan gol, sjajno je izborio poziciju i šutirao sa ivice šesnaesterca po zemlji.