Rekord - Lacio ispao za 247 sekundi!

četvrtak 12.04.2018.
23:46

Prosto je neverovatno kako su fudbaleri Salcburga izbacili "Nebeskoplave" u četvrtfinalu takmičenja.

Beta/AP Photo/Kerstin Joensson

Lacio je na "Olimpiku" slavio sa 4:2 protiv austrijskog šampiona, ali je bilo jasno da se Salcburg neće predavati i da nas na "Red Bul Areni" očekuje makar jednako interesantan meč kao u Rimu.

Nakon prvih 45 minuta se tako nije činilo, Lacio je propustio par prilika da dotuče rivala, ali su preže nakon prvog dela igre mirovale.

A onda, na samom startu nastavka Lacio dolazi do gola, Luis Alberto maestralno proigrava Imobilea, koji efektno postiže svoj osmi gol u Ligi Evrope ove sezone, činilo se da je Lacio overio plasman u polufinale.

Ipak, ubrzo su domaći uzvratili, samo par minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:1, gol je postigoa Dabur.

U 71. minutu sjajna kontra Lacija, povukao je Felipe Anderson, proigrao je Luisa Alberta, ali je Španac u situaciji jedan na jedan poslao loptu pravo golmanu u ruke.

A onda, evrogolu Amadua Haidare za preokret rezultata, pravi primer kako vas za tili čas u fudbalu za svaki veliki promašaj stiže kazna.

Nije se Lacio ni opasuljio, a Hvang je povisio na 3:1, Salcburg je imao rezultat koji ih vodi dalje.

Tu se nisu zaustavili, četiri minuta od preokreta, dolaze i do svog četvrtog gola na meču, nakon kornera je pogodio Lajner.

Do kraja Lacio nije mogao da se oporavi od šoka, gol im je trebao za produžetak, ali nisu bili ni blizu da ga postignu, Salcburg je overio plasman među četiri najbolje ekipe.

Fudbaleri Salcburga su svoj drugi, treći i četvrti gol postigli u razmaku od samo 247 sekundi, što je apsolutni rekord Lige Evrope.