''Redsi'' uspešno startovali u FA kupu

• 06. januar 2012.

• 22:58

Fudbaleri Liverpula savladali su večeras na svom ''Enfild Roudu'' ekipu trećeligaša Oldama u okviru 3. kola FA kupa.

Ekipa Kenija Dalgliša slavila je ubedljivu pobedu, rezultatom 5:1, za plasman u 4. kolo FA kupa, ali su prvi do gola stigli gosti.

Simpson je u 28. minutu doneo veliku radost navijačima Oldama najavljujući iznenađenje, ali Kreg Belami im nije dao vremena ni da ''pošteno'' proslave vođstvo na ''Enfildu''.

Napadač Liverpula izjednačio je samo dva minuta kasnije, a vođstvo ''redsima'' pred kraj prvog poluvremena doneo je Stiven Džerard iz jedanaesterca.

U nastavku, Šelvi je u 68. minutu osigurao pobedu Liverpula, da bi u finišu najpre Kerol postigao četvrti, a u petom minutu sudijske nadoknade Dauning je postavio konačnih 5:1.

Većina ostalih mečeva 3. faze FA kupa na programu je u subotu, a derbi se igra u nedelju, kada se sastaju Mančester Siti i Mančester junajted.