"Redsi" se probudili, Mane za dva minuta srušio Totenhem!

• 11. februar 2017.

• 20:23

Fudbaleri Livepula su izbili na četvrto mesto na tabeli Premijer lige, kako su u susretu 25. kola bili bolji od Totenhem Sparsa.

Izabranici Jirgena Klopa prekinuli su seriju od pet mečeva bez trijumfa, kako su na svom stadionu savladali ekipu Totenhema.

Bilo je na kraju 2:0 (2:0) za "Redse", oba gola postignuta su u prvih 20 minuta meča.

Otvorio je domaćin mnogo bolje susreta na "Enfildu", a nakon 16 minuta igre to su uspeli i da materijalizuju.

Sadio Mane je fantastičan pas Đinija Vajnalduma pretvorio u pogodak.

Nisu se gosti oporavili od prvog gola Seneglaca, a usledio je i drugi. Samo dva minuta nakon prvog gola, Mane postiže i svoj drugi pogodak i povećava prednost Liverpula.

Neoprezan je bio Dajer, Mane mu je ukrao loptu, sjurio se ka golu Sparsa, dodao Kutinju na drugoj strani, njegov pokušaj je skinuo Ljoris, došla je lopta do Firmina, sjajno je golman "Pevaca" ukrotio i njegov udarac, ali Mane je bio nezadrživ. Lopta je stigla do Seneglaca koji uspeva da matira Ljorisa po drugi put.

Od tog trenutka blago je opao ritam, Totenhem je zaigrao nešto bolje, a sjajnu šansu imao je Son. Izbio je sam pred Minjolea, ali je Belgijanac fantastično intervenisao.

Nakon kornera koji je usledio nakon intervencije Minjolea, Eriksen sjajno ubacuje loptu u kazneni prostor domaćina, ali Alijev udaraca glavom sa gol linije skida Leiva.

Imao je Kutinjo odličnu šansu u 32. minutu, ali je njegov udarac ukrotio raspoloženi Ljoris.

U drugom poluvremenu, druga priča, daleko sportiji tempo i mnogo manje prilika na obe strane.

Kejn je bio poprilično indisponiran, Sparsi nisu uspevali da mu iskreiraju neku bolju priliku, odbrana i vezni red Liverpula su dobro odradili svoj posao.

Ispostavilo se da je Mane u 16. i 18. minutu postigao i jedine golove na meču, ekipa Jirgena Klopa je trenutno četvrta sa 49 bodova, dok je Totenhem drugi sa 50 bodova, koliko ima i Arsenal.

Situacija za mesta koje vode u LŠ je popriličnmo uzbudljiva, Totenhem i Arsenal imaju po 50 bodova, Liverpul i Mančester siti imaju po bod manje, dok je Junajted šesti sa 48 bodova. Treba napomenuti da Čelsi i Siti imaju i utakmicu manje, te bi ekipa Antonija Kontea u slučaju trijumfa pobegla Totenhemu na čak 12 bodova prednosti. Najbliži bi mogao da im bude Siti, ukoliko slave u susretu 25. kola, ali sa čak 10 bodova deficita.