ponedeljak 13.04.2015.
22:59

Rutinska pobeda ekipe Brendana Rodžersa od 2-0 u meču protiv Njukasl Junajteda.

Beta/AP Photo/Jon Super

U poslednjem meču 32. kola, Liverpul je na svom "Enfildu" savladao ekipu Njukasla rezultatom 2-0.

Golove za domaće su postigli Rahim Sterling u 9. i Džo Alen u 70. minutu.

"Crveni" su ovom pobedom ostali u trci za poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Trenutno se nalaze na poziciji broj 5. sa 4 boda manje od Mančester Sitija. Ako se uzme u obzir kako igraju "Građani", "Redsi" bi mogli vrlo brzo da ih preteknu.

Od samog početka je Livepul nametnuo svoj ritam igre i već u 9. minutu došao u vođstvo preko Rahima Sterlinga.

Sterling je sjajno umirio dugu loptu, ušao iskosa sa leve strane u 16 metara i pogodio u suprotan ugao gola Tima Krula.

Liverpul je nastavio u istom ritmu i do kraja poluvremena zapretio još tri puta. U prilikama su bili moreno, Sterling i povratnik na teren, Džordon Ajb.

Što se tiče "Svraka" u prvih 45. minuta, oni su pretili preko Medija Abejda i Pereza, ali je u svim situacijama Minjole regovao sjajno i sprečio izjednačenje.

U drugih 45 minuta Liverpul je imao više od igre i propustio je nekoliko prilika.

Najveću priliku je propustio Rahim Sterling u 57. minutu. On je primio pas na svega 5-6 metara od gola, i kada je mogao da pita Krula gde da mu šutira, on je promašio ceo gol.

Inicijativa domaćih se isplatila u 70. minuta kada je Džo Alen povisio na 2-0.

Posle udarca iz ugla i nekoliko dodavanja, lopta dolazi do Alena koji sa nekoliko metara matira Krula.

Do kraja meča domaći su imali još nekoliko prilika, ali nije došlo do promene rezultata.

Treba napomenuti da su gosti u 83. minutu ostali sa 10 igrača, crveni karton je dobio Musa Sisoko.