• 01. april 2017.

• 15:22

I drugi put ove sezone Liverpul je bio bolji od Evertona.

Na premijeri 30. kola Premijer lige Klopova četa je izašla kao pobednik iz duela sa gradskim rivalom na svom 'Enfild Roudu'.

Liverpul je poveo već  osmom minutu igre zahvajuljući odličnom solo-prodoru Sadia Manea. Vihorni Sengalac je bio neuhvatljiv za svoje čuvare i udarcem po zemlji poslao malu mrežu Roblesovog gola.

"Karamele" su poravnale na rezultat u 28. minutu. Metju Penington, momak koji menja povređenog Šejmusa Kolmana je bio najsnalažljiviji pred golom Minjolea posle kornera koji je izveo Lejton Bejns sa leve strane.

Međutim do nove promene rezultata došlo posle nepuna tri minuta. Filipe Kutinjo se upustio u solo-prodor i zasenio Manea, Brazilac je bacio magiju i vratio prednost svom timu.

U nastavku nevolja za Liverpul, Mane se povredio posle duela za Bejnsom, Klop je bio prinuđen da ga izvede iz igre, umesto njega uveo Divoka Origija, a Belgijanac je posle manje od tri minuta postigao gol.

Kutinjo je povukao i odigrao u prostor za snažnog centarfora, a ovaj za ivice šesnaesterca zakucao loptu u mrežu posle sata igre.

Desetak minuta kasnije Mejosn Holgejt je imao dobru priliku da vrati 'Karamele' u život, ali je Minjole odlično intervenisao.

Kuman je posle Origijevog gola probao za izmenama da trgne svoju ekipu, inače teško desetkovanu zbog povreda Kolmana, Funes Morija i Šnajderlina, ali ulasci Valensije, Berija i Miraljasa nisu dali rezultat.

"Mersisajd derbi"  na "Enfild Roudu" završen je rezultatom 3:1 u korist Liverpul, koji će neko vreme provesti na trećem mestu na tabeli.

Pose minimalnog poraza od gradskog rivala jesenas na svom 'Gudison Parku' Everton je izgubio i u gostima,  ostaće sedm na tabeli i i najverovatnije će na toj poziciji i završiti sezonu.