"Redsi" drugi na tabeli, "vrećice" tonu ka Čempionšipu

• Autor: Boban Filipović

• 24. februar 2018.

• 17:55

Liverpul trijumfom nad Vest Hemom preskočio Mančester junajted, Njukasl prosuo mleko u Bornmutu, Hadersfild slavio u gostima kod Vest Broma.

Vest Hem je poražen na 'Enfild Roudu' prvi put posle pune tri godine.

Liverpul je opravdao ulogu favorita, tukao 'čekićare' sa 4:1, pa će neko vreme provesti na drugom mestu na tabeli.

'Redsi' su poveli u 29. minutu meča posle jednog kornera sa desne strane, Salah je centrirao, a Emre Džan bio najviši u skoku i glavom zakucao loptu u mrežu. Bio je to jedini gol u prvih 45 minuta.

Nakon pet-šest minuta igre u nastavku Mohamed Salah je nastavio neverovatnu golgetersku seriju, duplirao je prednost svoje ekipe inteligentinim udarcem po zemlji u dalje ćoše. To je Egipćaninu 23. gol ove sezone u Premijer ligi, 20. levom nogom, čime je stigao legendarnog Robija Faulera.

Pet minuta kasnije pogodio je i Roberto Firmino na asisetnciju Džana, tada više nije bilo nikakve dileme oko pobednika ovog duela.

Vest Hem je u 59. minutu smanjio na 3:1 golom Majkla Antonija, ali je Sadio Mane petnaestak minuta pre kraja vratio tri gola prednosti 'redsima' i postavio konačnih 4:1.

Zanimljivost sa ovog meča je da je kop pevao pesmu u čast Luisa Suareza zbog Patrisa Evre, više o tome čitajte OVDE.

Jednako ubedljiv kao Liverpul pred svojom publikom bio je i Brajton. "Galebovi" su savladali Svonsi sa 4:1 i gurnuli ga u zonu ispadanja.

Marej je načeo goste iz Velsa sa bele tačke u 18. minutu, isti igrač je duplirao prednost u 69-om, a strelac trećeg gola za domaće bio je Nokaet četiri minuta kasnije. Pet minuta pre kraja Dank je zatresao svoju mrežu i tako 'labudovi' stižu do počasnog gola, a konačan rezultat postavlja rezervista Lokadija u nadoknadi.

Sautempton je zahvaljujjući golu džokera Manola Gabijadinija u poslednjim trenucima u utakmice izvukao bod u Barnliju i pobegao iz opasne zone. Utakmica na 'Turf Muru' je završena rezultatom 1:1, gosti su ispustili ceo plen, vodili su od 67. minuta golom Barnsa, ali im je žurku pokvario Italijan renesansnog lika koji je desetak minuta pre kraja meča ušao u igru umesto Dušana Tadića.

Za pobedom žali i Njukasl, koji je u Bornmutu u prvom poluvremenu imao dva gola prednosti zahvaljujući pogotcima Dvajta Gajla, ali su 'trešnnjice' u poslednjih deset minuta uspele da dođu do boda zahvaljujući golovima Adama Smita i Goslinga - 2:2.

Ceo plen u gostima ovog popodneva je odneo jedino Hadersfild. Jorkširski "terijeri" su savladali fenjeraša, Vest Bromvič Albion, sa 2:1 na 'Houtornsu', La Para i Muni su početkom drugog poluvremena bili strelci za goste, počasni gol za 'vrećice' dao je Doson pola sata pre kraja meča.

Na premijeri 28. kola Lester i Stouk su podelili plen, a današnji program u Premijer ligi završava se duelom između Votforda i Evertona na 'Vikaridž roudu' koji počinje u 18:30h.