Realu dovoljno 15 minuta, Ronaldo ponovo napunio mrežu Espanjola!

• Autor: Milovan Longinov

• 31. januar 2016.

• 22:28

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su na svom ''Santjago Bernabeu'' ekipu Espanjola rezultatom 6:0 u 22. kolu Lige Primere.

Madriđani su pitanje pobednika rešili već u 16. minutu kada je na semaforu pisalo 3:0. Heroj u ovoj pobedi bio je Kristijano Ronaldo koji je postigao takozvani ''savršeni'' het-trik pogodivši levom, desnom nogo i glavom.

Zanimljivo, Ronaldo je ove sezone postigao čak osam pogodaka ekipi Espanjola u samo dva meča u Primeri, pošto je u prvom delu sezone na ''El Pratu'' pogodio čak pet puta. Sa ova tri gola, Ronaldo se na listi strelaca u Primeri izjednačio sa Luisom Suarezom sa 19 datih golova, dok ih prati Benzema sa 18.

Pored Ronalda, po gol su dali Benzema i Rodrigez, dok je poslednji bio delo gostujućeg fudbalera Duartea.

Već u sedmom minutu Benzema je glavom, tačnije ramenom načeo mrežu gostiju posle asistencije Rodrigeza. Već u 12. minutu Ronaldo je oboren u šesnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku, a penal je realizovao Portugalac.

Samo četiri minuta kasnije Rodrigez je šutirao sa ivice šesnasterca, lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača i prevarila golmana Espanjola.

Ronaldo je u 45. minutu nakon lepe solo akcije snažnim udarcem sa 18 metara probušio mrežu gostiju.

Real je u drugom poluvremenu spustio ritam, Zidan je u igru ubacio Hesea, Kasemira i Lukasa Vaskeza umesto Modrića, Krosa i Benzeme, a u finišu su Madriđani postigli još dva gola.

Prvo je u 82. minutu Ronaldo glavom pogodio za 5:0, da bi konačan rezultat postavio Suarte autogolom pet minuta pre kraja.

Inače, Real Madrid je sada samo na bod od drugoplasiranog Atletiko Madrida i sa četiri manje od Barselone, koja ima i meč manje.