Realovo buđenje protiv ''fenjeraša''

• 02. mart 2016.

• 22:52

Posle dva vezana neuspeha u Primeri, madridski Real večeras je uspeo da trijumfuje na gostovanju poslednjeplasiranoj ekipi Levantea.

Porazom od gradskog rivala Atletika u prošlom kolu, Real se po mišljenju mnogih oprostio od  borbe za titulu.

Ipak, kraljevski klub je večeras u 27. kolu opravdao ulogu favorita u duelu sa Levanteom i na kraju slavio sa 3:1.

Na vodeći gol Reala čekalo se 34 minuta, kada su domaći skrivili jedanaesterac, a sa bele tačke precizan je bio Kristijano Ronaldo - 0:1.

Samo četiri minuta kasnije, prednost Madriđana je duplirana, ali uz mnogo sreće. Loptu je na dvadesetak metara prihvatio Borha Majoral, snažno je šutirao u donji desni ugao, a lopta se od stative odbila u noge golmana Marina i završila u mreži - 0:2.

Nije se slavlje fudbalera Reala ni završilo, a domaćin je već uzvratio pogotkom ejversona u 39. minutu i rezultatom 1:2 ušlo se u nastavak meča.

Real je uspešno održavao minimalnu prednost, a trijumf je u nadoknadi vremena potvrdio Isko, desetak minuta pošto je na terenu zamenio Hamesa Rodrigeza.

Akcija Reala tekla je po desnoj strani, na kraju odlična povratna lopta Ronalda za Iska, koji iz ''srca'' šestaesterca šalje loptu u mrežu, za konačnih 1:3.