Realova titula u senci povrede Salaha! Karijusov košmar, Bejlovo veče za pamćenje!

• 26. maj 2018.

• 22:39

Madridski Real osvojio i 13. titulu prvaka Evrope, pošto je večeras u Kijevu bio bolji od Liverpula. Utakmica ostala u senci povrede Salaha, Bejl ''eksplodirao'', Karijus tragičar.

U finalu u kome je pravdu odlično delio naš najbolji arbitar Milorad Mažić sa svojim pomoćnicima, Real je savladao Liverpul sa 3:1, a sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Liverpul je hrabrije ušao u večerašnju utakmicu, Klopov tim je bio konkretniji, ofanzivniji, što je posebno došlo do izražaja u 14. minutu, kada su Madriđani bili sabijeni u svoj kazneni prostor, ali su uspeli da izblokiraju nekoliko pokušaja ekipe Liverpula u tim trenucima.

Dva minuta kasnije Ronaldo je uzvratio na drugoj strani, ali njegova lopta je prohujala iznad prečke Karijusovog gola.

Najbolju priliku tokom prvog poluvremena Liverpul je imao u 24. minutu. Opet je to bio žestok pritisak ''Redsa'', Firminov udarac je najpre izblokirao Ramos, lopta se odbila do Arnolda koji odlično šutira iskosa sa desne strane, ali Kejlor Navas odlično brani!

A onda, možda i ključni period meča.

Na isteku prvih pola sata igre, jedan naizgled bezazleni duel Ramosa i Salaha završio je veoma loše po Egipćanina. Naime, kapiten Reala je u tom duelu, slučajno ili namerno uhvatio za ruku najboljeg strelca Liverpula, zajedno su potom pali, ali Španac je tom prilikom povredio Salaha koji je zbog velikih bolova u ramenu morao odmah van terena.

Šest minuta posle njegove povrede, usledila je i povreda Danija Karvahala, desnog beka Reala, posle jednog duela sa Robertsonom. Njega je u timu Reala zamenio Naćo.

Mreže su počele da se tresu u 44. minutu, kada je posle centaršuta Iska sa desne strane, pa pokušaja Ronalda, na odbijenu loptu natrčao Benzema i savladao Karijusa, ali je pomoćni sudija Dalibor Đurđević aignalizirao ofsajd poziciju Ronalda.

Prava uzbuđenja usledila su u nastavku meča.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Isko je pogodio prečku pošto je prethodno Ramos osvojio loptu na srerdini terena, a već u 51. minutu Real je uspeo da povede.

Golman Liverpula Karijus kardinalno je pogrešio. Jednu loptu koju je je uhvatio posle napada Reala, želeo je odmah da prosledi saigračima, ali umesto toga pogodio je Benzemu u nogu i lopta se odbila u mrežu - 1:0.

Bio je to još jedan veliki šok za Liverpul, od koga su se puleni Jirgena Klopa oporavili samo četiri minuta kasnije, kada je posle kornera Mane doneo izjednačenje Liverpulu.

Ali, onda Zinedin Zidan u 61. minutu reaguje uvođenjem Gareta Bejla umesto Iska i to se pokazalo kao ključni potez!

Samo tri minuta kasnije, Marselo centrira sa leve strane, a Velšanin ''makazicama'' zahvata loptu i poput Ronalda u Torinu, majstorski pogađa mrežu za 2:1.

Mane je u 70. minutu pogodio stativu Navasovog gola i propustio priliku da donese Liverpulu novo izjednačenje, ali sve dileme su rešene u 83. minutu!

Opet je indisponirani Karijus poklonio gol Realu, Bejl je snažno šutirao sa preko 25 metara, golman Liverpula je imao loptu na ruci, ali ona mu se izmigoljila i završila u mreži - 3:1, Realovo slavlje je moglo da počne.

Real Madrid: Navas, Karvahal (od 37. Naćo), Ramos, Varan, Marselo, Kazemiro, Isko (od 61. Bejl), Modrić, Kros, Ronaldo, Benzema (od 89. Marko Asensio).

Liverpul: Karijus, Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dajk, Robertson, Henderson, Milner (od 83. Džan), Vajndalum, Salah (od 30. Lalana), Mane, Firmino