Realova sigurnost, opet bez minuta za Srbina!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 07. decembar 2019.

• 14:54

Pobeda Real Madrida.

U okviru 15. kola španske Primere ekipa Real Madrida je uspela da slavi protiv Espanjola rezultatom 2:0.

Dobro je igrao Real Madrid danas, sprečio je sve napade Espanjola koji skoro i da nije pretio, dok je ekipa Zinedina Zidana bila opasna uglavnom preko leve strane gde je delovao Vinisius.

Benzema se ispromašivao danas, imao je dve situacije koje je morao da reši, pa čudi odluka Zidana da ne pruži šansu Joviću makar pred sam kraj utakmice.

Golman Dijego Lopez je bio odličan, odbranio je udarce Vinisiusa i Benzeme u prvom poluvremenu, potom i Valverdea.

Ipak, u 37. minutu nije mogao protiv Rafaela Varana koji se našao u kaznenom prostoru Espanjola, gađao u suprotan ugao i pogodio za prednost domaćina.

U nastavku se na novi gol čekalo do 80. minuta, a prethodno je Benzema promašio situaciju 1 na 1 sa golmanom Lopezom koju nije iskoristio.

Ipak, Benzema koristi šansu u 80. minutu, nisu ga omeli promašaji, pogodio je za konačnih 2:0.

Vredno pomena do kraja utakmice jeste crveni karton koji je dobio Fernland Mendi, u pitanju je drugi žuti karton nakon čega je morao ranije na tuširanje.