Realova sezona za zaborav - Poraz za kraj, Navasu ovacije!

• Autor: Nikola Miloradović

• 19. maj 2019.

• 13:56

Četa Zinedina Zidana je sezonu 2018/19 okončala porazom na "Santijago Bernabeu".

Fudbaleri madridskog Reala su na svom stadionu dočekali Real Betis, u okviru poslednjeg kola španske Primere.

Sezonu 2018/19 okončali su porazom, ekipa iz Sevilje je u prestonici slavila sa 0:2 (0:0).

Zidan je izveo podmlađenu postavu, ali je dao i priliku Kejloru Navasu da se oprosti od navijača, kako je izvesno da će ovog leta promeniti sredinu, sa tribina je pozdravljen ovacijama.

Još nekolicina se najverovatnije oprostila od "kraljevskog" kluba, više OVDE.

Prvi su pripretili Madriđani, igrao se 26. minut kada je Marselo tukao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prohujala pored desne stative.

Samo dva minuta kasnije velika šansa na drugoj strani, Bartra je tukao sa ivice kaznenog prostora i to jako dobro, ali je Navas sjajno intervenisao, te je Betis od svega dobio samo korner.

Velika šansa za Real u 34. minutu, Benzema je pokupio jedan odbitak, ali je iz dobre pozicije pogodio stativu.

Do kraja prvog dela još jedna prilika za Betis, Žunior Firpo je tukao glavom, ali neprecizno.

Nakon 10ak minuta igre u nastavku, lepa prilika za Vinisijusa da donese prednost ekipi Reala, ali je Pau Lopez uspeo da ga zaustavi.

A onda, 61. minut, Lo Selso fantastično pronalazi Guardada, koji šalje dobru loptu ka Lorenu, ovaj snažnim udarcem prosto cepa mrežu Reala za 1:0 u korist "Verdiblankosa".

Imao je Betis novu šansu samo sedam minuta kasnije, Lo Selso je tukao sa ivice šesnaesterca, ali je Navas dobro intervenisao.

Lepu priliku je par minuta kasnije na drugoj strani imao Asensio, ali je sa ruba kaznenog prostorao tukao pored leve stative, da bi sve postalo jasno u 75. minutu susreta.

Firpo je proigrao Hesea, da bi bivši igrač Reala iz prve raspalio po lopti i smestio je iza leđa nemoćnog Navasa za 2:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Real je sezonu završio na trećem mestu na tabeli, sa 68 bodova, osam manje od drugoplasiranog Atletika i 18 od šampiona Barselone.

Osvojili su trofej samo na Svetskom klupskom prvenstvu, u Ligi šampiona su ispali u osmini finala od Ajaksa, u Kupu kralja ih je u polufinalu izbacila Barselona.

Što se tiče Betisa, završili su na razočaravajućem 10. mestu, iako su imali jako dobar start sezone i velike ambicije.