Realova pobeda za Hesea! CR7 ruši rekorde!

• 18. mart 2014.

• 22:37

Madriđani i u revanšu osmine finala Lige šampiona savladali Šalke i ukupan skor u ovom dvomeču učinili još impresivnijim - 9:2! Kristijano Ronaldo nastavlja da pomera granice snova...

Iako je posle 6:1 u prvom meču u Gelzenikrhenu, Real praktično završio posao oko plasmana u četvrtfinale, i iako ih za vikend očekuje 'El Klasiko', Madriđani su i večeras odigrali u velikom stilu i još jednom savladali nemačkog bundesligaša.

Ovog puta rezultat je bio 3:1 za kraljevski klub, a da se Morata nije obrukao u par navrata tokom prvog poluvremena, kao i da golman gostiju Farman nije odlično branio, Šalke je mogao da doživi još jedan debakl sličan onom od pre dve nedelje.

Ono što je, međutim, obeležilo večerašnji susret jeste povreda kolena Hesea Rodrigeza već u uvodnim minutima meča, a poslednje informacije govore da ga po svoj prilici čeka duga pauza...

Umesto njega u igru je ušao Garet Bejl, koji je u 22. minutu upisao asistenciju Kristijanu Ronaldu za vodeći pogodak, inače jubilarni za fenomenalnog Portugalca - 50. u sezoni.

Bejl je u svom stilu prošao po desnoj strani, centrirao na peterac, a Ronaldo je brži od svojih čuvara i Real vodi 1:0.

Pomenuti Morata je mogao da vođstvo Reala učini ubedljivijim, a kazna za njegove promašaje stigla je u 31. minutu, kada je Hogland uputio snažan šut sa dvadesetak metara, lopta je pogodila Ramosa, promenila pravac i prevarila Kasiljasa - 1:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, rezultatom sa kojim se Madriđani očigledno nisu mirili, pre svih fenomenalni Ronaldo.

Napadao je Real sve jače, stvarao prilike, a konačno je put do mreže našao Ronaldo u 73. minutu za novo vođstvo domaćih.

I još se radost domaćih navijača nije stišala, a samo dva minuta kasnije je usledio novi uraganski napad Reala, šut Morate je odbranio Farman, Ronaldo zatim pogađa prečku, da bi na kraju lopta opet došla do Morate koji konačno pogađa za 3:1.

Do kraja je rezultat mogao da bude još ubedljiviji, ali je Ronaldo pogodio stativu, ne uspevši da meč okonča het-trikom.

Golove sa večerašnjeg meča pogledajte OVDE.