Realov skupoceni biser zablistao u "malom gradskom derbiju", ali osetio i zube velikog rivala!

18:02

U diviziji B španske Segunde, odigran je meč između rezervnih timova Atletika i Reala.

EPA-EFE/Mariscal

Fudbaleri koji se bore za status prvotimaca u Atletiku i Realu, odmerili su danas snage u drugom kolu divizije B, španske Segunde.

Meč je okončan rezultatom 2:2 (1:2), a velikih razloga za zadovoljstvo ima trener "Los Blankosa" Julen Lopetegi, koji je sedeo na tribinama.

Poveli su rezervisti "Jorgandžija", strelac je bio Arauho već u trećem minutu.

Ipak, samo dva minuta kasnije supertalentovani Vinisijus Žunior poravnava rezultat. Pobegao je odbrani Atletika i rutinski matirao protivničkog golmana.

Igrao se 28. minut, kada je 45 miliona evra plaćeni 18-godišnjak postigao svoj drugi gol, ovoga puta je izveo pravu majstoriju. Uputio je fantastičan udarac sa ivice kaznenog prostora, golman Atletika B nije imao nikakve šanse.

Bio je konstantna pretnja po gol rivala, koji je u 58. minutu uspeo da poravna rezultat preko Povede Romera, za konačnih 2:2.

Ipak, nije to bilo sve sa ovog susreta, u samom finišu je mladi Vinisijus bio u duelu sa kapitenom rezervista Atletika, obojica su završila na zemlji, a onda je kapiten "Kolćonerosa" zario zube u glavu mladog Brazilca. Sudija ga je počastio žutim kartonom, a istom merom je kaznio i Brazilca.

Skraćeni snimak ovog duela, možete pogledati u nastavku.