Kraljevska lekcija, Realu kup!

• Autor: Boris Jovanović

• 16. april 2014.

• 22:58

Merengesi slave, pobeda Reala od 2:1 sasvim zaslužena. Barsa se ni iz čega vratila u meč, ali je presuda bio fantastični gol Gareta Bejla!

Sudija: Mateu Lahoz

Još manje od pola sata do početka na Mestalji.

Stadion Valensije je podeljen, navijači Barselone su zvižducima ispratili intoniranje španske himne. Meč može da počne.

Nije dugo bilo potrebno Ramosu da napravi prekršaj za žuti, kasnio je sa intervencijom i opomenut je već posle par minuta...

Prvi je zapretio Real, prvo udarac Bejla u suprotan ugao koji je završio pored gola, pa je onda u narednom napadu Velšanin bio u prilici, ali je Maskerano sjajno intervenisao.

Nije to bila dovoljna opomena Kataloncima, izgubili su loptu na protivničkoj polovini, sevnula je kontra, Isko, Bejl, Benzema, lopta je stigla do Di Marije koji pored Albe šutira, loše je i Pinto intervenisao, 1:0 za Real!

Gol Di Marije možete videti ovde.

Madriđani su se povukli, čekaju šansu iz kontre, Barsa šokirana, prve varnice u glavnoj ulozi Pepe i Nejmar.

Barsa je prvi put šutirala u okvir gola sredinom prvog dela, probao je omaleni Alba glavom, nije ni zabrinuo Kasiljasa.

Pola sata, posed lopte na strani Katalonaca, jalova igra Barselone koja ne uspeva da ugrozi Kasiljasa. Neprimetni Mesi je šutirao, lopta jedva da je stigla do gola Reala.

Real retko napada, ali je neuporedivo opasniji, Bejl je ponovo protutnjao po boku, povratna na Iska, čiji je udarac izblokiran.

U finišu prvog poluvremena posle zbrke u kaznenom prostoru Reala, na odbijenu loptu je šutirao Mesi sa oko 18 metara, pored gola.

Do kraja prvog dela, probao je Benzema posle prodora Di Marije, nije to bila baš prava šansa. Na poluvreme Real ide sa minimalnom prednošću, Barsa je imala 68% poseda lopte i nije napravila ništa.

Promena na startu drugog dela, umesto Albe na terenu Adrijano.

Ponovo je Bejl otvorio poluvreme sjajnim prodorom, promešao odbranu Katalonaca, šutirao u spoljni deo mreže.

Pepe je sjajno izneo loptu, Maskerano ga ruši, Argentinac zasluženo dobija žuti karton. Posle ubačene lopte u kazneni prostor, Buskets odbija pravo na nogu Bejla, Velšanin je šutirao preko gola.

Izlazi očajni Fabregas ispraćen zvižducima, Pedro na terenu u poslednjih pola sata.

Za par minuta Benzema dva puta opasan, prvo je šutirao glavom u Pinta, nakon toga je u sledećoj akciji njegov udarac izblokiran pa je lopta završila u korneru.

Šutirao je neočekivano Bartra, iznenadio Kasiljasa koji je ipak odbio loptu. Kako Barsa igra neka posvedoči to što je štoper imao najozbiljniju akciju u drugom poluvremenu.

Kontra, Reala, Benzema šutira u prvi ugao, oprezan je bio Pinto. Bejl je nakon kornera pogodio mrežu glavom, ali je prethodno sviran prekršaj nad golmanom Barselone, ostaje 1:0 za Real.

Real nije dotukao rivala, na drugoj strani nisu shvatili upozorenje Bartre. Posle kornera, štoper Barselone glavom matira Kasiljasa sa 1:1!

Gol Bartre možete videti ovde.

Usledio je novi dobar napad Reala, Bejlova bomba, dobro postavljeni Pinto odbija loptu.

Desetak minuta pre kraja regularnog dela, dobar udarac i Modrića, njegova najbolja ofanzivna akcija, nije ni Hrvat imao dovoljno sreće.

I onda pravda, Garet Bejl je pretrčao ceo teren, prosto preskočio Bartru i posle trka od 50 metara matirao Pinta. Zaslužio je Real ovaj gol, zaslužio je Bejl posle svih osporavanja ovako nešto, 2:1.

Gol Bejla možete videti ovde.

Mogao je Benzema sve da reši, šutirao, ali je Pinto intervenisao.

Barsa je u 90. minutu bila blizu izjednačenja, nije imao sreće Nejmar, stativa je sačuvala Real.

Na kraju zasluženo slavi Real, bili su bolji tim, imali više prilika, Barselona je pokazala da je van forme, mnogo problema su imali u igri i sada se već naslućuje da je ovo izgubljena sezona.