Real vodio, pa ga je zbrisao uragan Đirona!

nedelja 17.02.2019.
13:57

Real Madrid doživeo novi neočekivani poraz. Fantastičnih deset minuta Đirone dovoljno za pobedu.

EPA-EFE/ZIPI

Izgleda da Realu ne ide kada se igra u popodnevnim terminima.

Danas su na svom terenu dočekali Đironu, vodili su veći deo meča, ali su na kraju izgubili, bilo je 1:2 (1:0).

Uopšte nije mirisalo da će Real Madrid danas izgubiti utakmicu, počeli su dobro, imali šansu preko Vaskeza, da bi u 25. minutu stigli do prednosti. Toni Kros je uputio loptu u kazneni prostor, fantastično je pronašao Kazemira koji glavom smešta loptu u mrežu za 1:0.

VAR je bio na strani Đirone kada su gosti primili i drugi gol, Marselo je tada smestio loptu u mrežu, ali je video tehnologija potvrdila da je bio ofsajd.

I u nastavku je bolje krenuo Real Madrid, imali su šansu preko Benzeme, ali je bio neprecizan glavom.

Tada je Đirona krenula ozbiljno prema golu Real Madrida, namirisala je slabiju odbranu i stizala bez problema do šansi. Prvo je jednu propustio Lozano kada je zadivljujuće Kurtoa odbranio.

Onda je usledio 64. minut kada je Ramos igrao rukom u kaznenom prostoru, Stuani je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:1.

Nije to bilo sve od Đirone, nastavili su sa napadima, pogodili prečku preko Portua u 70. minutu, a onda novi gol u mreži Kurtoe.

Portu je ovoga puta bio precizan, nakon odbijene lopte Kurtoe, smestio mu je loptu u gol za konačnih 1:2!

Fantastično je Đirona igrala tih deset-petnaest minuta, uragan je zbrisao Real Madrid.

Real je pokušavao do kraja na sve načine da stigne do gola, nije uspeo, Bejl je imao jednu šansu, ali otišla je u nepovrat, rezultat je onaj koji odgovara Đironi i ostalim protivnicima Reala u borbi za vrh. Pokušao je i Kurtoa na samom kraju, bila je to velika šansa za golmana Reala, ali nije ni on uspeo da postigne gol. Vredno pomena jeste da je Serhio Ramos dobio crveni karton, pa će propustiti narednu utakmicu Reala.

73 Komentara

Bojan Samardzic
Monday, 18.02.2019
15:53

Nevjerovatno, odbrana takva da svako moze da im uvali 2-3 komada. Spoj starih i isluzenih i novih, nemotivisanih igraca, koji su nicim izazvani osvojili sve i stekli status zvezde. Real treba krupan zahvati, mozda to vise nece biti taj Real, taj nacin igre koji sam volio da gledam svih ovih godina, ali jednostavno, ovako vise nisu ni za sta.

Sunday, 17.02.2019
20:10

Jad i beda! Sramote jedne šta sebi dozvoljavate na domaćem terenu. Da sam na Solarijevom mestu, išamarao bi vas sve! Ovime je Real i zvanično otpisan u trci za titulu. Ostaje još taj Kup Kralja ali i to je pod velikim upitnikom. Jer ako se i desi da prođemo Barselonu, ja mislim da će Ramos i ekipa nešto za*rati u finalu. Ubeđen sam u to. Prosto nekad su toliko nezainteresovani da je to strašno. barseloni čestitam titulu a ove kompleksaše od 14 godina ispod neću da komentarišem.

Steffmajster
19:23

Kako mi je milo em drago za goharda i onaj elclasicolegendas ili kako bese :))))

Kondogbia
21:28

Beše dalibor sa raznih profila. :D

El Clásico leyendas
23:15

kako ce ti biti milo i drago kad opet ispadnete u cetvrtfinalu a madjionicar nestane na terenu

bosnapd
17:57

Kriv je Perez lako se odrekao Kristijana covjek i u Italiji razbija.

Tuesday, 19.02.2019
00:29

razbija da protiv Frosinone i Kieva... Glavan igrac im je Mandzukic!

Fischer
16:16

hahaha, sta ce mucenici, ajax ih oducio od fudbala pa su ih pokrali, ali ovde im ni sudije nisu mogle pomoci

15:44

Nastavlja se kotrljanje kraljevske kante, evo skotrljali se na trece mesto, sto je sramota za tim koji konstantno guraju sudije i gde je spucano vise od milijarde.

Rasel Krou
17:20

Nema vece sramote nego biti na tabeli iza Arsenala. Liga Evrope vam postaje prirodno staniste. A mogao bi i da se edukujes malo po pitanju transfera, izjavljujes nebuloze, cu milijardu xaxaxaxaa

Rasel Krou
19:07

Napisao si "tim" a tim cine igraci, neprecizno se izrazavas, sta da ti radim. Ja o Celziju a ti visis na Realovim vijestima, kapiram ja da si fasciniran Realovim uspjesima, za tebe je to misaona imenica ali da ti koji Celzijeve poraze komentarises Arsenalom i Liverpulom pricas o spinovanju e to je ozbiljna ironija.

18:55

Javio si se tek kad te je covek prozvao inace bi kao po obicaju nestao, sto se sad nisi odmah javio kao kada izgube pomenuti klubovi? Javljas se samo kad im ide lose, najveca kukavica na sajtu, nigde te nije bilo na Celsijevim i Liverpulovim vestima, tek kad su krenuli porazi i kiksevi si isplivao, da skubljas plusice, bas kukavicki. Ocekivao sam da bar imas petlju.

18:20

Opet o Celsiju, cim te zaboli istina i ne znas sta da kazes ti spinujes, odraz nemoci :DDD Nekad si bio bolji igrac, sad si samo prosek. Nisam napisao za transfere, postoji gomila drugih troskova, ali sta zna kraljevsko dete o tome :DDD

Rasel Krou
15:42

Sramota, Modric 90% ekipe, Marselo je dosao do toga da se covjek najezi kada ga vidi u startnoj postavi a Solari strucnjak zna da Modric ne igra pa hajde i Viniciusa da ostavim na klupi, ako nemamo sredinu neka ne bude ni napada, kad je bal nek je maskenbal. Odigras sa Barsom X u gostima, dobijes ATM u gostima pa izgubis od Djirone kuci, Real ove sezone u jednoj recenici.

Liga BBVA
17:01

Odigrali X u gostima protiv očajne Barse koja ne može da se sastavi na svom terenu protiv Valjadolida, pobedili očajni Atletiko koji je na čistu sreću i/ili grešku sudija jedva dao gol Rayu i izgubili od Đirone koja je za pola sata u drugom poluvremenu pokazala više želje, zalaganja pa i znanja negoli Barsa i Atletiko zajedno u 180 minuta protiv Reala. I normalno je da će pre i lakše izgubiti od živih igrača negoli od mrtvih imena.

Rasel Krou
18:09

Jeste, u pravu si, Barsa i ATM su smijesne ekipe.

INTERnacionalist
17:36

..živ li si? Dobro nije sramota izgubit od Đirone,polako još ništa nije izgubljeno imate mjesto za LŠ

04
15:29

Perez jedini krivac za poraz jer je potcenio Đironu i nije angažovao proverenu Realovu sudijsku artiljeriju. :D

Rasel Krou
15:42

Jeste, trebao je i on kao Bartomeu, da nam sviraju 5 penala, sto je sigurno sigurno.

Paklena pomorandza
15:21

Barselona "se uporno trudila" da ih vrati u trku za titulu ali oni ali isprecila se mocna Girona koja za pobjedu nije znala pola godine!

Tata Messi
15:19

Ne zna se ko je gori,Barselona ili Real

Monte_Kristo
15:36

Ne zna se ko je jaci od autsajdera je bolji opis,sto potcenjujete ekipe iz Primere,nije mi jasno,svi igraju ozbiljan fudbal,za razliku od panjeva iz PL

Mirjevac
18:20

Kako se nezna ko je bolji, valjda se vidi iz aviona, da je Barcelona bolja i da je prva na listi! Ima manje izgubljenih utakmica i vise golova postigla a manje dobila! Tako da se sve vidi da je barca bolja i to mnogo! Prvo da svi danas igraju dobar fidbal i slabiji timovi i jaci, a i svi igraju sa po 11 igraca i lopta je okrugla i svako moze da izgubi ili da dobije! Ovaj put je real slabo odigrao kao i obicno, a Perez nije na vreme platio sudijama i eto to je greska Perezova!

Los Vikingos
15:18

Koja namestaljka auu. Odigraju vrhunski prvo poluvrijeme, onda u drugom izadju kao polu drogirani i prime 2 laka gola. I 2017 su isto ovo izveli protiv iste ove Djirone, a sto je jos zanimljivije, oba puta odlucujuci gol je postigao Portu. Kao da sam gledao neke nase klubove, tacno vidis koliko je sve providno, a 70 000 ljudi doslo da gleda tekmu....

Rise up
16:03

Djirona itekako dobro igra protiv favorita. I prosle sezone su dobili Real, Atletiku su uzeli bod oba puta, Barsi su uzeli bod na Nou Kampu. Jednostavno se ne plase nikoga, ko prati primeru zna to.

Badr Hari
16:37

Ma užas kakva nameštaljka. Pre prvog gola se lepo videlo u kadru kako se Ramos dogovara sa onim likom gde će da šutira, da bi Ramos znao gde da se baci. Kod drugog pogotka jasno se vidi da se Kurtoa sklonio sa gola. Kada se igra pošteno onda to izgleda kao protiv Atletika u prošlom kolu. :D

15:16

Cim sam video prvu postavu Reala znao sam da nece dobiti,Vaskez,Asensio u napadu,ne zna se ko je bezopasniji po gol,to su igraci totalno ogranicenih mogucnosti,koji su dobri samo kad udju posle 70 min u igru,kao dzokeri,ovako su izgubljeni,a Vinisijus koji gori kako igra i Bejl na klupi,a juris 9 bodova razlike,neshvatljiv potez trenera,nekad mislim da bi pola momaka ovde sa portala povlacilo pametnije poteze od nekih trenera

Paul Kersey
15:14

Bedno da ne može bednije.

Kondogbia
15:14

Real pokraden neopravdano dosuđenim penalom kao i protiv Barse kada je Karvahal imao sličnu intervenciju današnjoj Ramosovoj. :D Oba žuta za Ramosa neopravdana plus gol Reala neopravdano poništen zbog najobičnijeg ofsajda. Da ne pominjem bar 4 nedosuđena penala za Real, bar 3 nedodeljena crvena kartona igračima Đirone itd. :D