• Autor: Aleksandar Obrenović

• 23. maj 2015.

• 22:18

Real Madrid je proslavio pobedu, poslednju u Primeri ove sezone.

Ekipa Karla Anćelotija koji danas nije bio u mogućnosti da predvodi svoju ekipu pobedila je Hetafe rezultatom 7:3 u utakmici koja nije značila apsolutno ništa ni jednoj, ni drugoj ekipi.

Bilo je veoma zanimljivo, naročito u prvom delu igre.

Dominirao je tada Kristijano Ronaldo. Prvo je na fenomenalan centaršut Marsela zakucao glavom loptu u mrežu, da bi iz slobodnog udarca postigao i drugi gol u 32. minutu nakon što je golman gostiju postavio samo trojicu u živi zid.

U međuvremenu je ekipa Hetafea postigla dva gola, povela sa 2:1 golovima Eskudera i Kastra, da bi na pomenuti način Kristijano izjednačio rezultat.

Do kraja poluvremena videli smo još dva gola, po jedan u obe mreže.

Prvo je iz penala Ronaldo postigao i svoj treći gol, 48. u sezoni Primere i 61. ukupno u sezoni čime je postavio novi lični rekord po broju golova u jednoj sezoni, da bi na drugoj strani Lacen nakon nesporazuma doneo izjednačenje Hetafeu.

Iker Kasiljas je bio u centru pažnje u prvom delu igre, ne zbog svoje partije, već zbog čestih zvižduka jednog dela navijača koji su bili upućeni njemu.

Drugo poluvreme sasvim druga priča, priča koju smo gledali dosta puta ove sezone.

Real je uzeo stvari u svoje ruke, Ćićarito, Rodrigez,Hese i Marselo su postigli po jedan gol do kraja, a mogao je rezultat da bude dosta ubedljiviji od pomenutih 7:3 da su fudbaleri ovog tima iskoristili svoje šanse.

Zaigrao je i Odegard, postao najmlađi igrač u istoriji Primere.

Dakle, stavljena je tačka na ovu sezonu u Primeri, Real Madrid je pobedio Hetafe sa 7:3.