Real u finalu! Krosova majstorija, Iskov prvenac i Luka za Luku!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 08. januar 2020.

• 21:51

Na stadionu Al-Ahlija ekipa Real Madrida je uspela da savlada Valensiju u prvom polufinalu španskog Super kupa.

Počeo je Super kup Španije, igra se u Saudijskoj Arabiji zbog novca, a u prvom polufinalu ekipa Real Madrida je savladala Valensiju rezultatom 3:1.

Klub koji trenira Zinedin Zidan je došao do prednosti već u 15. minutu.

Bio je korner, Toni Kros je iskoristio dugo nameštanje odbrane Valensije, šutirao direktno iz kornera i savladao zbunjenog golmana Domeneka za 1:0. Fantastičan potez Krosa.

Nastavak je doneo šansu za Valensiju, Gameiro je morao bolje da reaguje, da bi na drugoj strani usledili novi napadi Real Madrida od kojih je jedan bio nezaustavljiv.

Prvo je Modrić pokušao da pogodi, lopta je došla do Iska koji postiže svoj prvenac danas za 2:0. Igrao se 39. minut. Kada kažemo prvenac, mislimo na prvi gol ove sezone.

Mogao je isti igrač da postigne novi gol, ali je pogodio stativu samo tri minuta kasnije.

Nastavak je doneo nove opasnosti preko Luke Modrića, imao je šansu u 60. minutu, a onda je u 65. uspeo da postigne gol za nedostižnih 3:0. Dobio je loptu od Luke Jovića u jednoj polukontri, šutirao spoljnim delom kopačke za veliku prednost. Asistencija se piše srpskom, gol hrvatskom Luki.