• Autor: Milovan Longinov

• 23. oktobar 2016.

• 22:44

Fudbaleri Real Madrida su novi lideri na tabeli.

Madriđani su teško uspeli da dođu do važne pobede nad Atletik Bilbaom rezultatom 2:1 (1:1) i to tek u finišu meča.

Real je poveo golom Benzeme u sedmom minutu, izjednačio je Sabin u 27, a veliku pobedu domaćima doneo je Morata u 83. minuutu.

Real je imao više prilika, ali su i gosti promašili dva čista zicera. Injaki Vilijams je pri rezultatu 1:1, a potom i pet minuta pre kraja imao jedan na jedan sa Navasom, ali je bio neprecizan.

I Real se propisno ispromašivao, Bejl je imao jednu stopostornu šansu, Ronaldo je bio ponovo ispod svog nivoa i imao nekoliko promašaja iz situacija iz kojih inače pogađa.

Gorka Iraizoz je imao nekoliko fantastičnih intervencija, a posebno se istkao u nadokandi kada je zaustavio udarac Ronalda u situaciji jedan na jedan.

Madriđani su novi lideri na tabeli sa 21 bodom, Sevilja ima 20, a Barselona i Viljareal po 19, Atletiko 18...