20:21

Real igra sve bolje, bila je ovo 10. pobeda u poslednjih 11 mečeva.

EPA-EFE/Angel Medina

Kako se sezona približava kraju, Real Madrid igra sve bolje, ali je sve to jako kasno da bi se sustigla ekipa Barselone koja je dosta odmakla na tabeli.

Ipak, navijače Real Madrida može da raduje trenutna forma ekipe, stigli su do pete uzastopne pobede u svim takmičenjima, izgledaju sjajno i bez Ronalda koji je danas odmarao.

Las Palmas je pobeđen sa laganih 0:3, a dominirao je Geret Bejl, fudbaler koga su mnogi već preselili nazad u Veliku Britaniju.

Prvi gol viđen je u 26. minutu kada je Geret Bejl dobio loptu od strane Luke Modrića, bio je to sjajan pas hrvatskog reprezentativca, a Velšanin je pretrčao do gola i savladao golmana domaćih za 0:1.

U 39. minutu dosuđen je penal za Real Madrid, oboren je bio Lukas Vaskez, odluka je diskutabilna, kontakta jeste bilo, ali je bio možda isuviše blag.

Benzema je uzeo loptu i pogodio za 0:2.

Konačnih 0:3 postiže Geret Bejl, ponovo iz penala, ovoga puta je on zaustavljen i ono "nepisano" pravilo nije ovoga puta došlo do izražaja, Velšanin je pogodio po drugi put na meču za konačnih 3:0.

I o ovom penalu će se diskutovati, ali bez obzira na to, Real Madrid je zasluženo pobedio Las Palmas i u dobrom raspoloženju dočekuje nastavak sezone u kojoj je cilj osvajanje Lige šampiona.

Naredni meč za Real Madrid je protiv Juventusa u okviru četvrtfinala Lige šampiona.