• Autor: Lazar Mitrović

• 06. decembar 2015.

• 13:55

Agireće doneo pobedu svom timu.

Real Sosijedad i Eibar su na 'Anoeti' odigrali mali 'derbi' pokrajine Baskije, a domaći tim je slavio rezultatom 2-1.

Domaći tim je tokom čitavog toka meča imao terensku inicijativu, i to im se isplatilo u samom finišu meča.

Gosti su se opredelili na nešto zatvoreniju igru, i svoju šansu su vrebali iz kontranapada.

Na 'Anoeti' je viđeno loše izdanje oba tima, a meč je obilovao brojnim lošim potezima i netačnim dodavanjima.

Gostujući tim je bolje otvorio meč, i već u 4. minutu došao u vođstvo preko Borhe Bastona.

Ekipa iz San Sebastijana je vrlo brzo odgovorila, i u 10. minutu preko Imanola Agirećea došli do izjednačenja.

Gosti su imali dve velike šanse preko strelca jedinog gola, Bastona, ali on nije uspeo da ih realizuje.

Domaći tim je imao veliku priliku u 55. minutu, ali Agireće ne uspeva da zatrese mrežu rivala.

Petnaest minuta pre kraja meča, Baston je oboren u šesnaestercu Real Sosijedada, nakon što ga je "pokupio" golman Ruli, ali sudija, možda i neopravdano, nije pokazao na belu tačku.

Srpski fudbaler Aleksandar Pantić je odigrao odličan meč u dresu Eibara, i bio je jedan od najboljih pojedinaca na ovom meču.

Kada su svi mislili da će meč biti završen bez pobednika, na scenu je stupio Agireće, i svojim drugim pogotkom na meču, doneo pobedu svom timu.