nedelja 08.04.2018.
20:27

Kanonada na 'Anoeti', Katalonci su ispraćeni sa pet komada u mreži.

sportske.net

Goleadu je otvorio Kanales u 11. minutu, na 2:0 povisio je Januzaj desetak minuta pre odlaska na odmor i to je bio rezultat posle prvih 45 minuta.

Promene rezultata nije bilo do dvadesetak minuta pre kraja utakmice, tj. dok u igru nije ušao David Zurutuza.

Posle pet-šest minuta provedenih na terenu Zurutuza je asistirao Ojarzabalu za 3:0, Ojarzabal je u 85. postigao još jedan gol za "poker", a tri minuta kasnije je "pukla petarda". U ulozi asistenta je ponovo bio Zututuza, a strelac Huanmi, koji je nekoliko minuta pre četvrtog gola ušao sa klupe u mesto Januzaja, za konačnih 5:0.

Real Sosijedad je ovom pobedom skočio sa 16. na 12. mesto na tabeli, ge će i ostati osim u slučaju da večeras Atletik Bilbao trijumfuje na 'Madrigalu' protiv Viljareala ili da Espanjol pobedi Valensiju na 'Mestalji'. Đirona će biti osma posle 31. kola.