subota 19.08.2017.
20:12

Selta je dva puta vodila na svom 'Balaidosu', ali u finišu ostala praznih šaka.

Beta/AP Photo/Lalo R. Villar

Urugvajac Maksimilijan Lopez, koji je ovog leta stigao u Seltu iz domovine, bio je na dobrom putu da postane heroj na svom debiju u španskoj Primeri jer je dva puta dovodio svoj tim u vođstvo, ali je u završnici utakmice domaćin "prosuo mleko".

Lopez je sredinom prvog poluvremena postigao svoj prvenac u Primeri i doneo prednost Selti, ali desetak minuta kasnije Ojarzabal poravnava na 1:1 i to je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvreme Lopez ponovo trese mrežu Rulija, Selta je vodila sve do deset minuta pre kraja, a onda je usledio sunovrat.

Huanmi je izjednačio posle asisetncije Vilijana Žozea u 80. minutu, a sedam minuta kasnije Vilijan Žoze pogotkom sa 'bele tačke' preokreće rezultat u korist gostiju iz Baskije i donosi pobedu svom timu  - 2:3.

Reprezentativac Srbije Nemanja Radoja je odigrao ceo meč za Seltu.