Real slavio u komšiliku i preskočio Valensiju

Autor: Boban Filipović
sreda 21.02.2018.
20:35

'Los Blankosi' su osvojili tri boda protiv Leganesa i zauzeli treće mesto na tabeli.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Iako su stvari krenule po zlu za 'kraljevski klub' samo što je počela utakmica, aktelni šampion Španije i Evrope je uspeo da dođe do celog plena u predgrađu Madrida.

Unai Bustinca je doveo Leganes u vođstvo posle samo šest minuta igre, pošto je bio najsnalažljiviji pred golom Kasilje posle kornera, ali se duo Lukas Vaskez - Kazemiro pobrnuo da se ne ponovi blamaža iz 1/4 finala Kupa Kralja.

Vaskez je u 11. minutu izjednačio posle divne asisetncije Kazemira petom, a posle nepunih pola sata igre mu se odužio istom merom, pa je Brazilac preokenuo rezultat u korist gostiju.

Pobedu 'los blankosa' overio je Serhio Ramos sa bele tačke u 90. minutu za konačnih 1:3, kapiten je u odsustvu Kristijana Ronalda preuzeo posao za koji je Portugalac zadužen.

Osim Ronalda koji je dobio poštedu, Zidan zbog povreda nije mogao da računa na povređene Krosa, Modrića i Marsela, a odmorio je i Kejlora Navasa.

U redovima Leganesa nije bilo Darka Brašanca zbog povrede.

Sve u svemu, važna pobeda za desetkovani Real, koji se sa ova tri boda vinuo na treće mesto na tabeli.

23:23

Sto rece neko u komentarima , tuga je da ovakva Barsa uzme titulu ...

Lecter
01:07

Takva Barsa je slavila 0:3 na Bernabeu i razlika je 14 bodova,nije bod ili dva da bi mogli reci nijanse su u pitanju.Ne znam u cemu je problem prihvatiti da je neko bolji.Jeste Real razbio Barsu u superkupu ali od tada je Barsa neporazena i bolja je kada govorimo o Primeri.

21:55

2 0 najmanje na kamp nou za Barselonu, Celsi je imao svoje minute i nije ih iskoristio na kamp nou dolaze rekrativno, ko ce se braniti 90 minuta na nou kampu onako, nema sanse. Bajern je cak i gori od spanaca ove sezone tako da ih ne vidim kao nekog kandidata. Ne vidim Totenhem i Liverpul kao iznenadjenja iako su dobri, nije to taj mentalitet. Samo Siti moze ugroziti spance ove sezone bili to Real ili Barsa, cak i Sevilja jer mislim da ce ih na Old Trafordu oduciti Sevilja od fudbala. Semedo zasluzuje mnogo vise minuta, Roberto umesto Rakitica i mislim da Barselona s tim sastavom moze daleko u LS.

Brat Sergio Return_
17:16

Njima su titulu donijeli Betis, Girona i slicni timovi a ne pobjeda nad Realom ili zato sto su bili bolji u toj utakmici. Real ih je pojeo u prvom pol a u drugom je Zidan kriv za poraz.

14:28

Budi iskren, vise je Real kriv zbog tog minusa nego Barsina dobra igra, 8 golova od ceka su 3 autogolovi u LS nije neki napredak. Svaka cast Barsi ali proslogodisnja je bila jaca. Cak i u toj utakmici od 3 0 delovala je letargicno celo poluvreme i zbog gresaka Kovacica i Karvahala je preuzela vodstvo pa i tekmu. Vise bih voleo jacu Barsu no jake engleze, nije sve u trolovanju ali nije Barsa ekipa u kojoj je Roberto bek, sjajno obavlja tu poziciju ali bi bio u top 5 veznjaka verovatno ove sezone da igra tu poziciju. Mesi i Buskec zajedno sa Umtitijem vade ekipu.

Rasel Krou
22:06

Kao sto sam i ranije pisao, ostaje velika zal za prelosim prvim dijelom sezone. Doduse i prethodnih sezona je Real igrao slabije u pocetku pa bi polako podizao formu ali ove sezone je bilo bas lose, Betis, Levante, Djirona, Viljareal... previse prosutih bodova. Tuga je da ovakva Barsa osvoji Primeru ali sta da se radi, treba se fokusirati na LS a u ligi davati sansu rezervnim igracima.

HALAMADRID1233
22:00

Nisam gledao 1.poluvrijeme,može li mi reći kako je igrao Real,drugo poluvrijeme dosadno,ali su upisana 3 boda.Hala Madrid.

22:40

Prvo poluvreme Theo imao kiks ali se debelo ispravio u drugom poluvremenu. Kovacic dize formu, lepa igra, prelepa akcija kod 2. gola kod igraca od kojih se to najmanje ocekuje.

Lecter
18:53

Naravno,ako ko kritikuje igru Barse ja to radim.Real kiksao neke na papiru lake utakmice, Barsa to iskoristila.Za tu bodovnu prednost zasluzni pored Mesija najvise Umtiti,Buskec,Alba,T.Stegen takodje svasta nesto branio mene bas pozitivno iznenadio.Dosta tih nekih gresaka pocevsi od Roberta kao bek,zatim Rakitic najveca minutaza a lik ne zna dje se nalazi.Iniesta nije na nivou iako ja volim da ga gledam,ima kredit da spava na terenu sto se mene tice.Pike isto ima svoje kikseve.Suarez prvih 10 utakmica Primere dao samo jedan gol,poslle je uhvatio ritam.Paulinja vade golovi i statistika ali dosta utakmica je bio neprimjetan.Igraci sa klupe ocaj.Jedina zrtva je Semedo zasluzuje mjesto u 11.A sto se tice lige sampiona mislim proci ce dalje i posle zavisi od zrijeba ali ne dajem Barsi neke sanse posebno ako nalete na Siti ili Bajern mada Liverpul i Totenhem mogu bit neka iznenadjenja ove sezone.

El Clásico leyendas
21:43

hteo sam napisati kod drugog gola

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
21:42

Vazna pobeda reala..veliki broj igraca je dobio odmor sto je odlicno...igra nije bila nesto posebno...lukas,kazemiro i kovacic sjajno odigrali....i Theo je bio dobar ,eto kod gola je mogao bolje da reaguje ali je imao par dobrih akcija u ofanzivi,sekao je protivnicke napade a i u odbrani je bio solidan

21:53

Jedna greska za 6 utakmica nije strasno, kada bi spojio par utakmica bio bi paklen igrac. Nadam se da i Zidan tako misli.

Stefoon
23:32

Kazem da je Barsa igrala veceras pustio bi onaj mozak najjaci sastav,ne bi odmarao nikog.

22:29

Bas sto rece komentator...u Alavesu je igrao fenomenalno ali tamo je bio konstantan i igrao svaku utakmicu...ali ovde ima prejaku konkurenciju

Stefoon
21:53

Ovde bi strucnjak koji vodi Barsu ubacio i Mesija i SuarezA,Iniesta bi igrao do 80.

Los Vikingos
21:41

Prvo poluvreme je bilo uzbudljivo, dve predobre akcije narocito ona druga. Drugo poluvreme vec je bilo zamorno za gledanje, dosta netacnih pasova ali bitna su 3 boda. Hala Madrid!