Real rutinski protiv Osasune

• Autor: Janko Glavonjić

• 09. januar 2014.

• 23:37

Fudbaleri madridskog Reala savladali su u prvom meču osmine finala Kupa Kralja Osasunu sa 2:0 (1:0).

Madriđani su čitav meč dominirali i nisu dozvolili Osasuni ni najmanju šansu za iznenađenje.

Kao i obično, Kasiljas je bio na golu u kupu, a priliku su dobili i drugi igrači koji imaju manju minutažu u Primeri, poput Hesea, Modrića i Kasemira, a mnogi od njih su sjajno iskoristili ukazanu šansu.

Benzema je načeo mrežu gostiju u 19. minutu, posle proigravanja Modrića, i sa minimalnom prednošću je završio prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu mladi Hese završio je posao Realu svojim golom u 60. minutu, a asistent je bio Ronaldo.

Meč je obeležila sporna situacija kada je Hese pao u šesnaestercu Osasune i dobio žuti karton zbog simuliranja, iako je možda sudija mogao da dosudi i jedanaesterac.