Real rutinski na startu Primere, Bejl počeo da pogađa!

ponedeljak 20.08.2018.
00:03

Fudbaleri madridskog Reala slavili su na startu nove sezone u Španiji.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Na svom "Santijago Bernabeu" madridski Real je savladao Hetafe u prvom kolu Primere rezultatom 2:0 (1:0).

Igrao se 16. minut kada se u velikoj prilici našao Geret Bejl. On je dobro skočio nakon jednog centaršuta i glavom zatresao prečku protivničkog gola.

A onda, samo četiri minuta kasnije, Bejl centrira sa leve strane, golman Sorija boksuje loptu, ali loše, ona dolazi do Karvahala, koji je lukavo, glavom ubacuje u mrežu za 1:0.

Dani Karvahal 430

Nastavio je Real sa dobrim napadima, u 26. minutu šansa za Asensija, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Do kraja prvog dela igre nije bilo puno šansi, da bi nakon šest minuta igre u nastavku Real duplirao prednost.

Asensio je ukrao loptu neopreznom defanzivcu Hetafea, potom je ubacio loptu sa leve strane na dalju stativu, tamo se našao Bejl, koji šutira na prvu i matira Soriju uz malo sreće za 2:0.

Samo tri minuta kasnije, nova velika šansa, ponovo je Asensio bio u prilici, dobro je šutirao sa poludistance, ali je lopta na njegovu nesreću pogodila stativu.

Na isteku jednog časa igre, ponovo Asensio, mladi Španac je šutirao sa ivice kaznenog prostora nakon povratnog pasa Benzema, ali je Sorija bio dobro postavljen, pa je uspeo da ukroti njegov udarac.

Hetafe nije uspevao ozbiljnije da pripreti Kejloru Navasu, Real nije bio previše zainteresovan da uveća prednost, rutinski su priveli posao kraju i upisali tri boda na startu sezone 2018/19.

Treba dodati da je Nemanja Maksimović proveo svih 90 minuta na terenu u dresu Hetafea.