Real preslišao redovnu mušteriju, Ronaldo "opalio" krvavi selfi

• Autor: Boban Filipović

• 21. januar 2018.

• 18:06

'Los Blankosi' su veoma ubedljivo savladali Deportivo iz La Korunje i upisali prvu prvenstvenu pobedu u 2018. godini.

Real preslišao redovnu mušteriju, Ronaldo
Gosti iz Galicije su poveli na 'Santjago Bernabeu' sredinom prvog poluvremena, Adrijan je bio strelac, rodila se nada da bi crna serija protiv 'kraljevskog kluba' mogla da bude prekinuta, ali avaj, doživeli su još jednu katastrofu.

Deset minuta kasnije Naćo je poravnao posle duplog pasa sa Marselom, Brazilac se tako donekle iskupio, pošto njemu na dušu ide vodeći gol Deportiva.

Do odlaska na odmor Real uspeva da preokrene, MArselo je probio po levom boku, centrirao, lopta stiže do Bejla na drugoj stativi, a Velšanin odličnim udarcem "ubija pauka" - 2:1.

U nastavku rapsodija 'los blankosa', Garet Bejl, Luka Modrić, Kristijano Ronaldo i Naćo su se pobrinuli da se tradicija rasturanja Deportive nastavi.

Bejl se drugi put na utakmici upisao u strelce pošto je bio najviši u skoku posle Krosovog kornera u 58. minutu, deset minuta kasnije Modrić je veoma preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca posle Ronaldove "štikle" primorao Rubena da četvrti put vadi loptu iz mreže, tri minuta posle assitencije zvanično najbolji fudbaler  na svetu se propisno obrukao promašivši zicer, ali nedugo potom ipak uspeva da prekine post i da postigne prvi gol u 2018. godini.

Akcija kod petog gola Reala išla je po desnoj strani, Kazemiro je zavrnuo u sredinu a Kristijano iz peterca pogodio pranu mrežu, a pet minuta kasnije Ronaldo postiže još jedan gol, ovoga puta glavom posle centaršuta rezerviste Vaskeza. Tom prilikom mu je pukla arkada, a on, dok su mu lekari brisali krv sa lica, "opalio" selfi!

Kristijano Ronaldo
EPA-EFE/Juan Carlos Hidalgo

To nije bio kraj, dva minuta pre kraja i Naćo Rodrigez postiže svoj drugi gol na utakmici za konačnih 7:1.

Zanimljivo, Deportivo od 2011. godine nije uspeo da ostane neoražen u duelima sa Realom, ovo je 11. utakmica u nizu kako ih 'kraljevski klub' pobeđuje.

Real Madrid je ovom pobedom preskočio Viljareal, ekipu koja ga je savladala u prošlom kolu, dok La Korunja ostaje u opasnoj zoni.