Real poklekao u produžetku, Atletiku trofej Superkupa!

• Autor: Nikola Miloradović

• 15. avgust 2018.

• 23:32

Fudbaleri madridskog Atletika osvojili su Superkup Evrope, pobedom nad gradskim rivalom.

Neslavan debi Hulena Lopetegija na klupi "kraljevskog" kluba, "Jorgandžije" su slavile u Talinu sa 4:2 (2:2) nakon 120 minuta igre u UEFA superkupu.

Real Madrid Asensio Benzema Isko

Par minuta nakon gola, nova prilika za "kraljevski" klub, još jednom je pretio Asensio, ali ovoga puta Oblak nije morao da interveniše, lopta je otišla pored gola.

Mirno je bilo do kraja prvog dela igre, a dugo se čekalo i u nastavku na pravu priliku.

Ona je došla u 61. minutu, kada je neoprezni Huanfran igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Sudija Marčinjak nije imao dilemu, pokazao je na kreč, a odgovornost je preuzeo Serhio Ramos. Kapiten je odlično izveo kazneni udarac, preokret Reala u 63. minutu.

Serhio Ramos Sergio Ramos

U 76. minutu prinudna izmena za Real, Hulen Lopetegi je morao da izvede Kazemira zbog povrede, na teren je poslao Sebaljosa.

To se odmah odrazilo na kvalitet Reala u defanzivic, samo tri minuta kasnije, Dijego Košta postiže drugi gol i poravnava rezultat.

Korea je dobio loptu sa desne strane, prošetao se do gola Reala, a onda je poslao povratni pas ka usamljenom Košti, koji lako matira Navasa za 2:2.

Dijego Kosta Tomas Lemar Atletiko Madrid

Do kraja nije bilo promene rezultata, otišlo se u produžetke.

Nakon osam minuta igre u prvom delu, greši odbrana Reala, Tomas Parti osvaja loptu pred kaznenim prostorom, ide ka golu, ali potom loptu vraća na ivicu kaznenog prostora. Tamo se našao Saul Njigez, koji majstorski hvata volej i cepa mrežu iza leđa Kejlora Navasa, novi preokret!

Poslao je Lopetegi na teren i Majorala umesto Krosa, ali nije urodilo plodom, samo šest minuta nakon trećeg gola, Atletiko postiže i četvrti.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te je Atletiko Madrid po treći put podigao trofej Superkupa Evrope.