subota 01.09.2018.
22:38

Fudbaleri madridskog Reala slavili su na svom terenu u okviru trećeg kola španskog šampionata.

Beta/AP Photo/Mindaugas Kulbis

Izabranici Julena Lopetegija slavili su sa 4:1 (1:1) na "Santijago Bernabeu" protiv Leganesa.

Poveli su u 17. minutu "Los Blankosi" strelac je bio Geret Bejl.

Velšanin je uhvatio volej u kaznenom prostoru rivala nakon pasa Karvahala i matirao golmana gostiju za 1:0.

Ipak, samo šest minuta kasnije, nakon duela Kazemira sa jednim igračem Leganesa u kaznenom prostoru Reala, sudija Latre je pokazao na belu tačku.

Gvido Kariljo je preuzeo odogovornost i matirao Kurtou na njegovom debiju, za 1:1.

Oba gola pogledajte OVDE.

Nije uspeo Real da vrati prednost do kraja prvog dela igre, ali je "kraljevskom" klubu za tako nešto bilo potrebno samo par minuta u nastavku.

Asensio je centrirao sa leve strane, pogodio je Benzemu u trepavicu, Francuz je glavom poslao loptu u mrežu za 2:1.

Bio je to njegov četvrti gol ove sezone, sa tim učinkom je trenutno najbolji strelac Primere.

Tako je Francuz postigao gol protiv svakog tima sa kojim se susreo u Primeri, tačno 33 različite ekipe.

Samo pet minuta kasnije, Bustinza je srušio Asensija u svom kaznenom prostoru, Latre je dosudio još jedan penal, ovoga puta u korist Reala. Ramos je preuzeo odgovornost i pogodio za 4:1.

Do kraja je Real bez problema očuvao prednost, nije bilo golova, te su Madriđani ostali maksimalni i nakon tri kola Primere.

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Modrić (Isko), Kazemiro, Kros, Bejl (L. Vaskez), Benzema, Asensio (Sebaljos)

Leganes: Kueljar, Huanfran, Busstinza, Siovas, Silva, Eraso (Vesga), Perez, Guambu, El Žar (En Nesiri), Santos (Rolan), Kariljo

36 Komentara

scofield
Sunday, 02.09.2018
15:27

Bravo Benzema, sad pokazi sve svoje kvalitete. Odavno nije ovako pogadjao.

Kondogbia
13:00

I tako smo došli do jednog neverovatnog podatka da je Benzemi mnogo lakše da postigne gol ako šutira iz šanse (umesto da doda loptu izlizanom), pa makar i sa distance, nego ako mora da reguje na odbijenu loptu nakon neuspešnog ili izblokiranog šuta izlizanog. Doista neverovatan podatak. :D

MSSZRMK
11:44

Drugo poluvreme ponovo nivo više

Bidza i Tridza
11:40

A neki se bukvalno molili da se Benzema proda...

Misosesic
10:15

Real igra odlično i pokazali su da Real nije Ronaldo.Kao sto sam rekao kad je otišao:Real je bio uspješan i pre Ronalda biće i posle.

stevan_vasic90
02:16

A zasto necemo verovati? Pa Benzema je jedan od najboljih napadaca na svetu, ali je u Realu pristao na ulogu pakera i Ronaldovog pomocnika a ne glavnog golgetera. Gde god da je igrao svih ovih godina imao bi statistiku dostojnu najubojitijih napadaca. Uostalom, ljudi vec sad kapiraju da mnogi igraci Reala igraju slobodnije i bolje otkad je Ronaldo otisao i da je sama igra Real Madrida tecnija.

Badr Hari
Saturday, 01.09.2018
23:55

Kao što rekoh Real će potpuno propasti bez izlizanog. Benzema (upropašćivač Reala) ne može da se sastavi sa loptom, Bejl je povređen, samo mu to još nisu rekli itd. :D

_mladenq
23:13

covjek se preporodio otkako je otisao zalizani, nije smio od njega da suta na gol:d

22:57

odlicna igra Reala...opet malo slabije prvo poluvreme kao protiv djirone ali je zato drugo bilo odlicno sa 3 brzo postignuta gola...Benzema i Bejl igraju kao preporodjeni zaista se vidi da ih je Ronaldo mnogo gusio,pogotovo Benzemu koji je davao mali broj golova ali je trenutno eksplodirao...Asensio takodje igra odlicno na pocetku sezone brz,prodoran i neuhvatljiv samo mu treba gol da zaokruzi odlicne igre

Stefoon
22:56

Mora li penal na 3:1 protiv ovih raspalih? Benzema dominator!

22:46

Tacno će jos ispasti da su SIMKE i Esad Kontra bili upravu, Real igra tečnije bez Ronalda... ne trebaju njima pojačanja sa ovim timom, samo da ostanu zdravi,a poznavajući Bejla, to je nemoguća misija..

RIP-chechk
00:46

Pa svako ko je gledao Real Madrid sezonama ranije mogao je da vidi koliko Ronaldo gusi igru i da tu ima kvaliteta, jedino ce se to videti u teskim utakmicama d ali igraci imaju karakter bez lidera, ali na stranu sav heit ovo su opaki igraci i jak tim. SAmo im treba neko ko ce hteti da s enametne ko lider u napadu i neko ko moze da stvori sansu niotkuda ili da pogodi kad treba. Ali u 90% slucajeva Ronaldo je bio smetnja koji je trosio lopte ko nenormalan i gusio igru.

Rasel Krou
22:44

Skoro pa odlicno. Jeste da protivnici u ova prva tri kola nisu pravo mjerilo, 3/3 je fenomenalno obzirom na cinjenicu da smo promjenili trenera i prodali najboljeg igraca. Benzema ubija, Bejl takodje, Asensio i Karvahal odlicni a i Isko je odigrao dobar mec, bez soliranja i nerezonskih poteza. Hala Madrid!

MSSZRMK
01:10

Prošle sezone su nas ove ekipe porazili.Za sada dolaze rezultati.

Stevan Mikša
03:54

Nismo prodali najboljeg igraca. Modric je ostao :D

Ja opet Ja
22:43

Како решетају и Бенз и Бејл чим нема Роналда. Никада га нисам нисам волео али јесте један од најбољих у историји. Видећемо колико ће им фалити у ЛШ...

Mirjevac
01:44

Hahahaha, nnaj bolji" u istoriji eno njega u Juventusu trecu utakmicu samo kliska!

Amar Zornic
22:41

Benzema je odlican igrac sto svaki malo bolji poznavalac moze videti . Bejlu i Benzemi ce definitivno prijati odlazak CR7

02:17

Amar Zornic@ I Aseniju i Isku- imace vise slobode.

xenon 1989
22:40

Bez VAR-a Benzemin gol bi bio opravdano poništen zbog očiglednog faula, ali posle VA(mos)R(eal) 'instrukcija' sudija je ipak morao da pokaže na centar. :D