Real - Nikad posle 1:1...

• Autor: Boris Jovanović

• 14. februar 2013.

• 09:26

Murinjo ljut na Ramosa zbog gola, brojke baš ne ohrabruju, Merengesi nikada nisu prošli dalje kada je prvi meč u Madridu završen 1:1...

Real je imao svoje šanse u prvom poluvremenu, ali se nekako olako ispušta činjenica da su one Junajteda u nastavku bile bolje.

Murinjo nije nezadovoljan rezultatom, mada je u svom stilu rekao da je jedino Real pokušavao da igra.

"Ne smemo da gubimo individualne duele kao kod gola, tada sva taktika pada u vodu",
prokomentarisao je Murinjo grešku Ramosa koji je dozvolio da Velbek skoči.

Sa druge strane sam štoper Reala kaže da je njegov tim zaslužio pobedu, ali i da 1:1 ostavlja stvari potpuno otvorenim.

U Junajtedu žale za promašajima Van Persija, hvale svog bivšeg klupskog druga Ronalda.

"Njegova odluka da ne slavi gol izaziva respekt i pokazuje kakav je čovek"
, smatra Kerik.

Inače, brojke ne idu na ruku Realu, četiri puta su nosili 1:1 na revanš, sva četiri puta ostali praznih šaka.

Prvi put 1976. ispali su od Bajerna, u revanšu je bilo 2:0 za Bavarce, a meč je poznat po tome što je to poslednja utakmica slavnog Amansija koji je i isključen na "Olimpijskom stadionu" na oproštaju.

U polufinalu 1987. protiv PSV Ajndhovena u revanšu nije bilo golova, Butragenjo je promašio par zicera, pa je zbog gola u gostima holandski tim otišao u finale.

Sledeće godine doživeli su brodolom na San Siru, bilo je 5:0 za Milan, predvođen "letećim Holanđanima", pošto je prvi meč završen 0:0.

I poslednji put 1999. protiv kijevskog Dinama, posle 1:1 u prvom meču, Ukrajinci su u revanšu kod kuće slavili 2:0, a Ševčenko je dao oba gola.