Real nastavio da gubi, Totenhem u finalu Audi kupa!

utorak 30.07.2019.
19:54

Kejn odveo Sparse u finale, šta se dešava sa Realom?

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Nakon debakla protiv gradskog rivala (3:7) u okviru Međunarodnog kupa šampiona, fudbaleri madridskog Reala doživeli su porazu i u polufinalu tradiocionalnog Audi kupa.

Ovoga puta od čete Zinedina Zidana bio je bolji Totenhem, rezultatom 0:1 (0:1).

Sparsi su imali dve dobre prilike sredinom prvog poluvremena, ali je Navas uspeo da zaustavi pokušaju Ndombelea i Lamele.

Ipak, u 22. minutu nije imao šansi, Marselo je poslao katastrofalan povratni pas, praktično je proigrao Kejna, kojem nije bilo teško da savalda Navasa za 1:0 u korist "Pevaca".

Do kraja prvog poluvremena smo videli dva neprecizna pokušaja Benzeme i dobar pokušaj Kejna, koji je Navas ovoga puta uspeo da ukroti, golovi su ipak izostali.

Poketino je na poluvremenu zamenio čak devet igrača, Real je pripretio u 57. minutu preko Azara, ali je odbrana "Pevaca" uspela da interveniše u poslednji čas.

Son je imao dobru priliku na drugoj strani samo dva minuta kasnije, ali je Navas ponovo bio odličan.

Nova sjajna intervenicija Navasa u 63. minutu, kada je zaustavio pokušaj Alija iz neposredne blizine.

Usledile su i brojne izmene u Realu, Rodrigo postiže gol u 75. minutu, ali ga sudija poništava zbog ofsajda.

Japanac Kubo je bio u dobroj šansi u finišu, ali je Ljoris uspeo da sačuva mrežu, dok je sve dileme mogao da otkloni Perot na drugoj strani, ali je mladi fudbaler sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu.

Do kraja je ipak ostalo 1:0 za Sparse, koji u finalu Audi kupa čekaju bolje iz duela Bajerna i Fenerbahčea.

Real Madrid: Navas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Lukas Vaskez, Modrić, Kros, Azar, Rodrigo, Benzema

Igrali su još: Isko, De la Fuente, Marijano, Naćo, Kubo, Odriozola, Vinisijus Žunior, Seoane i Valverde

Totenhem: Gazaniga, Fojt, Aldervejreld, Vertongen, Rouz, Vinks, Ndombele, Lamela, Eriksen, Son, Kejn

Igrali su još: Ali, Georgiju, Ljoris, Lukaš Mura, Nkudu, Perot, Sančez, Sisoko, Skip, Tanganga i Voker-Piters