Real napadao, Rakitić ispisao istoriju "El Klasika" i približio Barsu novoj tituli!

• Autor: Nikola Miloradović

• 02. mart 2019.

• 22:41

Fudbaleri Barselone slavili su u 26. kolu španske Primere na stadionu "Santijago Bernabeu".

Real napadao, Rakitić ispisao istoriju
Odigran je i 242. "El Klasiko", Barsa je slavila po 96. put i tako po prvi put u poslednjih 87 godina došla do prednosti u međusobnom susretu sa Realom!

Slavili su puleni Ernesta Valverdea i drugi put u samo tri dana na "Bernabeu", ovoga puta sa 0:1 (0:1).

Dobro je igrao Real večeras, ali je Barsa kontrolisala stanje stvari na terenu.

Dinamično je bilo u prvom poluvremenu, pripretio je Varan gostima u 13. miuntu, al je u poslednjem trenutku izblokiran.

Samo par minuta kasnije, šansa za Mesija na drugoj strani, ali Argentinac je za malo bio neprecizan.

A onda, 26. minut, sjajna akcija Barse po desnoj strani, Rakitić dobija sjajnu loptu u kaznenom prostoru Reala od Roberta, a Hrvat lukavo lobuje Kurtou za 0:1.

Do kraja prvog dela šansa za Mesija iz slobodnjaka, ali je tukao preko gola, da bi u 40. minutu novi pokušaj Argentinca iz igre uspeo da ukroti Kurtoa.

Krenuli su "Los Blankosi" na sve ili ništa u nastavku, kao i pre par dana, najagilniji je bio Vinisijus Žunior.

Pripretio je mladi Brazilac u 56. minutu, dobro je šutirao, ali je Ter Štegen uspeo da interveniše.

Samo četiri minuta kasnije nova dobra šansa za Brazilca, ali ovoga puta odbrana uspeva da ga izblokira u poslednjem trenutku.

Retka prilika za Katalonce u 70. minutu, Dembele je pokušao, ali je tukao desno od gola Reala.

Do kraja su Madriđani na sve načine pokušavali da ugroze gol Barse, Vinisijus je davao sve od sebe po levoj strani, Benzema je kroz sredinu pokušavao da napravi poziciju za udarac ili da na pravi višak, ali su se fudbaleri Barse sjajno branili.

Mogao je Mesi da stavi tačku u trećem minutu nadoknade, odlično je šutirao, ali tik pored leve stative.

Na kraju pobeda Barse, 96. u međusobnim duelima sa Realom, po prvi put posle 87 godina imaju više pobeda od velikog rivala.

Pobegli su im i na čelu tabele sa 12 bodova više, Atletiko je između njih, ukoliko slave u San Sebastijanu imaće sedam bodova manje od Barse, ali i pet više od gradskog rivala.

Šanse za titulu na "Bernabeu" su svedene na teoriju, ostaje Liga šampiona, ali malo ko veruje da Real može da napravi čudo i sa ovim timom osvoji četvrti vezani trofej u elitnom takmičenju.