Real na -3 od Barse i Atletika

• Autor: Boban Filipović

• 12. januar 2014.

• 20:51

'Kraljevski klub' slavio minimalcem na gostovanju u Barseloni kod Espanjola i tako na najbolji mogući način iskoristio sinoćni remi vodećeg dvojca da im se približi.

Espanjol je ugostio madridski Real pred preko 30 hiljada ljudi u okviru 19. kola španske Primere, ali nije uspeo da priredi iznenađenje.

Anćelotijev tim bio je silno motivisan zbog podele bodova Atletika i Barselone na 'Visente Kalderonu' i upisao trijumf kojim je pomenutim ekipama prišao na tri boda zaostatka.

Madriđani su imali više od igre, stvarali prilike, prvu je imao Benzema, potom i Ronaldo, ali se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.

KLučni trenutak meča odigrao se u 55. minutu meča, Modrić je ubacio loptu pred protivnički gol iz slobodnog udarca, Pepe je najsnalažljiviji i dovodi 'Mereingese' u vođstvo.

Rezultat se do kraja nije menjao, Kristijano Ronaldo je ponovo bio blizu postizanja gola, imao bar tri dobre prilike u nastavku, ali nije mu se dalo da se upiše u strelce na ovom meču. Karimu Benzemu takođe. Ostalo je 0:1.