Real jedva do bodova na Kanarskim ostrvima, prvenac Kasemira!

Autor: Milovan Longinov
nedelja 13.03.2016.
22:27

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na Kanarskim ostrvima ekipu Las Palmasa rezultatom 2:1 (1:0) u 29. kolu Lige Primere.

Beta/AP Photo/Gerado Ojeda

Real je poveo golom Ramosa u 24. minutu, izjednačio je Hose Vilijan u 87. ali je u 89. Kasemiro svojim prvim golom u Primeri doneo veliku pobedu Madriđanima.

Zinedin Zidan je odlučio da odmori nekoliko standardnih prvotimaca, pošto na Kanarska ostrva nisu otputovali Kros, Danilo i Hames Rodrigez, dok su na klupi ostali Marselo i Varan.

Las Palmas je imao više pravih prilika, a već na samom startu Hose Vilijan je izašao sam na Kejlora Navasa koji je odlično intervenisao u situaciji jedan na jedan.

Real Madrid je do vođstva došao u 24. minutu kada je Serhio Ramos bio najviši u skoku posle Iskovog centaršuta iz kornera i poslao loptu pod prečku za 0:1.

Kristijano Ronaldo je imao priliku da poveća prednost Reala, ali je bio neprecizan iz veoma dobre prilike, pa su gosti na pauzu otišli sa golom prednosti.

Las Palmas je bio bolji rival u drugom poluvremenu, Vilijan Hose je imao još jednu odličnu priliku, ali je ponovo Kejlor Navas zablistao i sačuvao svoj tim.

U 87. minutu domaći su došli do zasluženog izjednačenja kada je Momo proigrao Vilijana Hosea, a ovaj maestralno bocnuo preko Navasa i pogodio drugi ugao za 1:1.

Ipak, radost domaćih kratko je trajala, pošto je posle samo dva minuta Kasemiro glavom nakon kornera ponovo doneo prednost Madriđanima.

Real Madrid je meč završio sa desetoricom igrača pošto je Serhio Ramos u nadoknadi vremena zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

Real Madrid je ovim trijumfom zadržao korak za drugoplasiranim Atletiko Madridom koji ima četiri boda više. Barselona je lider sa 12 bodova više od Reala.

Golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

41 Komentara

Susaeta
Monday, 14.03.2016
01:59

Hvala ti Casemiro za 100e na kladzi !!!! :)

ppera1
01:26

Dosta zabrinjavajuća igra Reala u utakmici koju su realno zaslužili da izgube. Bez pomoći sudija 1 bod bi im bio maksimum, ali to i nije toliko bitno u odnosu na igru. U LŠ će svakako doći do polufinala preko Wolsburga ili Benfike, a dalje će malko teže ukoliko se nešto drastičnije ne popravi.

Brat Sergio (Return)
01:05

Ne znam sta bih rekao poslije ovakve partije. Ne znam kako bih ovo nazvao, igraci su izgubili totalno volju za Ligom i to je vidljivo. Benitez je unistio ekipu i to se jos primjeti, jedva cekam kraj sezone jer muka mi je gledati ovo. I barca se je mucila na ovom gostovanju, takodjer nisu zasluzili pobjedu.

00:09

Ostecen Las Palmas, Pepe ako posljednji igrac odbrane trebalo da dobije crveni karton, ali sudije dale samo zuti. Sramotno.

Penaldo Simuladore
00:45

Da je 'samo' to, nego je kod 2. gola sudija umesto klasičnog faula u napadu svirao korner za Real, nakon čega su dali jeftin gol i uzeli bodove. Baš sramotno, jer je Las Palmas realno zaslužio sva 3 boda, a najmanje 1.

Lord Boobinjo Bitch!
17:28

Ma nemoj? A Vilijam Hose nije trebao da dobije crveni kada je nagazio Pepea?

Dejan Marinkovic
00:07

Kiki ce da se rokne,pa kako oviga gol da neda,kome ce ?

fiSTE
01:56

Ma gde ce bre, jak Las Palmas :D

Johan Krojf
Sunday, 13.03.2016
23:50

Gdje je Eccentric veliki strucnjak da nam objasni kako bez Kikija Real ne moze nikoga pobjediti.

fiSTE
08:44

Ronaldo nije dao gol, nece ga biti dok ne da 2, 3 ,4, onda ce ponosno reci kako je Kiki legenda, najbolji igrac u istoriji, itd.

23:40

Real ce biti treci kao i pre dve sezone. Lose odigrao Real a Palmas je posebno drugo poluvreme odigrao veoma dobro. Ronaldo bas slabo a ovde sam ocekivao golove tako da je 27 golova itekako prestizno ali to nije mnogima cilj kao njemu. Zavrsen mec a Ronaldo namrsten. Kasemiro dao gol on ni osmeh na licu. Bas da ga vidim protiv Sevilje i Barse. Dok od odbrane je Ramos dosta kiksirao i morao je da prekine onaj pas kod gola Palmasa. Realova odbrana je gora od Barse a kako su bili komentari na pocetku ono kao Real ima najbolju odbranu a prima gol svaki mec. Barsa je na pocetku sezone a pogotovo odbrana bila bas losa ali se stabilizovalo. U seriji od 37 utakmica bez poraza primila je Barsa 20 golova sto dovoljno govori. Jedva cekam Real protiv Barse. Bice vrh ;)

01:05

barca se je isto jedva izvukla na ovom gostovanju, nisu isto zasluzili pobjedu.

ppera1
05:29

Tačno je da je i Barsa teško došla do bodova na ovom gostovanju, ali ipak zasluženo, za razliku od Reala. Do poslednjih 10-ak minuta ipak je više šansi imala Barsa za 3:1 negoli Las Palmas za 2:2. Jedino olakšavajuće za jako lošu pas igru Reala je činjenica da je i Barsa na toj utakmici imala neuobičajeno veliki broj grešaka u dodavanjima, a što me posle ove utakmice već navodi na zaključak da ni sa tim terenom nije baš sve kako treba.

barça mes que un clu
01:27

Tu se slazem sa tobom. I Barsa je tesko dosla do bodova na istom gostovanju. Ali su bili bolji, dok je Real odigrao katastrofa.

Go Hard or Go Home
23:38

Ni bod nisu zasluzili onakvom igrom.

Madridista
23:38

Ovaj Real Madrid me veoma podsjeca na Mancester Junajted, tu smo gdje jesmo zahvaljujuci golmanu, igraci od kojih se najvise ocekuje najmanje daju, igra dosadna, dodju te neke utakmice gdje zabljesnemo i to brzo nestane, tacno pare nista ne pomazu, dva najbogatija kluba sa ocajnom upravom i precijenjenim igracima. Smijao sam im se prije godinu dana a sad moj Real ko oni. Mozda malo glupi zvuci da usporedjujem Real sa drugim klubovima, ali eto posto je igra ocajna i nema potrebe pisati nista o njoj, pa mi palo na pamet ovo... Makar cemo igrat LS sledece sezone, ove mozda prodjemu polufinale ako dobijemo Volsburg, Benfiku ili neki slabiji tim, ali i to je vrh vrhova. Za nadat je se boljim vremenima... Hala Madrid

Boixos_Nois
23:36

Svaka im čast na pobjedi. Samo su samo 12 bodova iza Barce :)

Boixos_Nois
00:05

Sad* su samo...

Ivanp
23:36

las palmas je zasluzio bar remi a ni pobeda nebi bila nezasluzena.igrac utakmice navas,a sudija je progledao kroz prste pepeu ono je bio crveni karton.

Don Andres
23:35

znao sam da ce las palmas skupo prodati kozu.. iskreno se nadam da ce ostati u primeri jer igraju hrabro, srcem.. real dosta tanak, iako imaju dobre napadace defanzivci moraju da vade kestenje iz vatre, sto je dosta cudno.. jes ovaj ramos kiksara, cini mi se da se kod gola las palmasa nije izvukao pa ofsaj zamka nije uspjela a dobio je i crveni, iskupio se golom doduse. nije mi jasno kako spanija uopste igra sa dvije kiksare pozadi kakve su ramos i pike (:

dRose
23:34

Eee jadan li je ovaj Real Madrid, jao ako Barsa bude zapela peticu ce im uvaliti na Nou Camp, po meni i ovome sto sam gledao Las Palmas zasluzio malo je reci jedan bod da su bili organizovaniji mogli su cak do sva tri ali sta bi bilo kad bi bilo, nije vise bitno ali ako ovako budu igrali protiv Barce pff neka se mole da ne prime preko 5 sve ostalo ce im biti kao minimalan poraz, jedva cekam El Calsico Barsa u full sastavu sa Mesijem koji je u ludackoj formi, ali mislim da ce to biti igra macke(barsa) i misa. Visca el Barca!

17:28

Inace Barselona briljirala protiv Las Palmasa

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
23:32

teska utakmica da nije bilo kejlora navasa bruka pravio je cuda na golu sa 3-4 sjajne odbrane...sudija imao par odluka na stetu reala ronaldo i bejl nevidljivi opet u prvi plan iskacu igraci koji su dovedeni za par miliona...kazemiro je odlucio pobednika konacno nagrada za njegove dobre igre...kros je mnogo falio veceras to se i videlo jer je sredina terena delovala lose osim modrica naravno

00:10

Ahahaha sudija vas spasio poraza.

Ivanp
07:06

koje su to odluke?jel to sto je ramos trebao jos ranije da dobije crveni,sto je pepe trebao da dobije direktni crveni?ako mislis na onaj indirekt ok.ali taj indirekt nije sviram 10min ranije isto od arbeloe.ili sto sudija nije naseo na valjanje ronalda na ivicu 16m?ovo je najgora igra reala u zadnjih 10 god.

fiSTE
23:32

Koliko je jadan ovaj Real, Ronaldo naravno opet nije igrao, sudija smesan, Las Palmas ih je zgazio.

TheNotorious
23:46

Jel citate vi vesti vezane za Barselonu ili se samo bavite kako Real igra..posto vidim da ste svi veliki poznavaoci fudbala ovde a poceli ste pre 2 sezone da pratite...

obertan
10:44

cudno kako zboris, sve sami navijaci reala i naravno simke na vijestima o manchesteru, pfff et sta su kompleski