Real jedva do bodova na Kanarskim ostrvima, prvenac Kasemira!

• Autor: Milovan Longinov

• 13. mart 2016.

• 22:27

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na Kanarskim ostrvima ekipu Las Palmasa rezultatom 2:1 (1:0) u 29. kolu Lige Primere.

Real je poveo golom Ramosa u 24. minutu, izjednačio je Hose Vilijan u 87. ali je u 89. Kasemiro svojim prvim golom u Primeri doneo veliku pobedu Madriđanima.

Zinedin Zidan je odlučio da odmori nekoliko standardnih prvotimaca, pošto na Kanarska ostrva nisu otputovali Kros, Danilo i Hames Rodrigez, dok su na klupi ostali Marselo i Varan.

Las Palmas je imao više pravih prilika, a već na samom startu Hose Vilijan je izašao sam na Kejlora Navasa koji je odlično intervenisao u situaciji jedan na jedan.

Real Madrid je do vođstva došao u 24. minutu kada je Serhio Ramos bio najviši u skoku posle Iskovog centaršuta iz kornera i poslao loptu pod prečku za 0:1.

Kristijano Ronaldo je imao priliku da poveća prednost Reala, ali je bio neprecizan iz veoma dobre prilike, pa su gosti na pauzu otišli sa golom prednosti.

Las Palmas je bio bolji rival u drugom poluvremenu, Vilijan Hose je imao još jednu odličnu priliku, ali je ponovo Kejlor Navas zablistao i sačuvao svoj tim.

U 87. minutu domaći su došli do zasluženog izjednačenja kada je Momo proigrao Vilijana Hosea, a ovaj maestralno bocnuo preko Navasa i pogodio drugi ugao za 1:1.

Ipak, radost domaćih kratko je trajala, pošto je posle samo dva minuta Kasemiro glavom nakon kornera ponovo doneo prednost Madriđanima.

Real Madrid je meč završio sa desetoricom igrača pošto je Serhio Ramos u nadoknadi vremena zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

Real Madrid je ovim trijumfom zadržao korak za drugoplasiranim Atletiko Madridom koji ima četiri boda više. Barselona je lider sa 12 bodova više od Reala.