Real ispustio bodove na "San Mamesu"!

subota 15.09.2018.
22:36

Fudbaleri madridskog Reala već su u zaostatku u odnosu na aktuelnog prvaka Španije, ekipu Barselone.

EPA-EFE/LUIS TEJIDO

Izabranici Julena Lopetegija nisu uspeli da slave na neugodnom gostovanju u Baskiji, Bilbao je pružio dobar otpor, na kraju je izvukao i bod, meč na "San Mamesu" okončan je rezultatom 1:1 (1:0).

Igrao se 23. minut, kada se na golu Reala istakao novajlija Tibo Kurtoa.

Munian je šutirao sa ivice kaznenog prostora i to veoma dobro, ali je maestralnom paradom Belgijanac sačuvao mrežu.

Sedam minuta kasnije, njegov kolega sa protivničkog gola u centru pažnje, Unaj Simon fantastičnom intervencijom čuva mrežu nakon udarca Asensija.

A onda, u 32. minutu, dobra akcija domaćina po desnoj strani, lopta pada na nogu Muniainu, koji bez većih problema matira Kurtou iz neposredne blizine, 1:0 za Bilbao.

Četiri minuta kasnije domaćin dolazi do drugog gola, postigao je Raul Garsija, ali ga je glavni arbitar poništio, jer je vezista Bilbaa bio u ofsajdu.

U 38. minutu smo videli i dobar pokušaj Modrića, dobro je šutirao sa 20ak metara hrvatski reprezentativac, ali je Simon uspeo da sačuva i njegov udarac.

Sa 1:0 u korist domaćina se otišlo na odmor, a Real je u nastavku zaigrao nešto bolje.

Tom im se umalo isplatilo nakon 15ak minuta igre, kada je Ramos pokupio odbitak u kaznenom prostoru domaćina i dobro šutirao, ali je Simon još jednom bio sjajan.

Ipak, u 64. minutu je golman Bilbaa bio nemoćan, Bejl je centrirao sa desne strane, a Isko se samo poklonio i glavom matirao golmana domaće ekipe za 1:1.

Pretio je Real u nastavku, najagilniji bili su Benzema i Asensio, ali je Simon sačuvao mrežu do kraja susreta, te promene rezultata nije bilo. Pripretio je Bilbao u 92. minutu preko Rika, ali je Kurtoa uspeo da ukroti njegov udarac sa ivice kaznenog prostora.

Real je nakon tri uvodna trijumfa večeras uzeo "samo" bod, pa nakon četiri kola zaostaje za vodećom Barselonom dva boda.

27 Komentara

ViniciusJR
Sunday, 16.09.2018
11:05

Dobro...Bilbao standardno neugodan Realu, mislim da posljednja 3-4 meca ih nijesu dobili. Primljen cudan gol, precudan, 3 nasa igraca u onoj guzvi, i ona nekako nadje put. Bejl bas los, ubo onu asistenciju dobru, ali sve ostalo lose, spor, izgubio previse lopti. Benza ne bih ni komentarisao, dizu ga sad svi, najbolji strijelac, ali evo bas cemo vidjeti kakav ce biti na nivou sezone, ima nestavaran talenat da upropasti sjajne akcije svog tima,to jos kod nikog vidio nisam...aj da se zadesi ponekad, nego svaki mec, ali ono protiv Djirone i slicnih, da gol, pa to niko ne vidi. Asensio masinerija, imao onaj promasaj kod 1:1, ali sjajan mec...probija sjajno, nezaustavljiv, ali dzaba kad nema prave devetke da prati njegove napade. Sve u svemu nije lose, ali sad nailazi zestok period Reala, sve ce se vidjeti u narednih mjesec dana.

conecorleoneRM
Saturday, 15.09.2018
23:33

I meni je ispustio tiket za 48k,umesto 2&gg bude samo gg,bio sam tako blizu 😭

????JULEN 8 GUERRERO????
23:20

Oduševljen sam pristupom i zalaganjem igrača Bilbaa.. Koliko samo bolji fudbal igramo pod Totom Berizom nego pod Zingandom, potpuno druga galaksija.. Unai Simon me oduševio, hobotnica.. Nadam se borbi za LŠ ove sezone, verujem da je moguće.. Real dobar, jak, ali mali Asensio je zverina.. Kakav potencijal.. Sportski pozdrav, #AupaAthletic ❤️

Mr Tixma
23:11

Ne pisem ovo iz kompleksa, mnogi u drugima vide ono sto su oni sami, pa ce neko pomisliti da sada slavim sto je Real igrao nereseno. Ali, Real da je vodio, bilo bi ispustio bodove. Ovako je pre, da je ''iscupao'' bod. Tek smo krenuli, bice tu svega.

GoHard
13:19

Ne cupa se bod u 60. minutu nego u 90om. ;)

BarsaSaMarsa10
22:58

Gledao poslednjih pola sata,negde izmedju 60-75 nestvaran tempo,sve je prstalo na sredini terena,obe ekipe spustenih gardova,bio sam ubedjen da ce pasti gol na jednoj ili drugoj strani...Kasnije je trener Atletika defanzivnim izmenama zatvorio mec...Nikako mi nije jasna izmena Vaskez-Bejl,ne vidim sta je time hteo da postigne...Fali Ronaldo u situacijama kada se protivnik povuce u svoj kazneni i kada kroz pas ne moze da se stigne do gola.Dobri su u skoku i Bejl i Benz,ali ni blizu opasni kao Ronaldo.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
22:51

odlicna utakmica...realove sanse za pobedom su se znacajno umanjile nakon ulaska Lukasa a izlaska Bejla...nije ni Bejl odigrao nesto posebno ali on jednim potezom moze da resi mec...ne znam zasto nije Mariano dobio priliku

17:13

Nisam,treba? Znam da ti je idol i da ti je tesko palo ali evo nek je nosi sad ta cuvena 7ca vas Marijano Diaz 😂😂

GoHard
22:45

Bolje sad nego kasnije, igra nije losa ali napadaca nemamo, na stranu oni golovi Benzeme ali Asensio u 89. min predje citavu postavu Bilbaa i doda mu loptu ovaj ne ume ni da je primi...

Sportakus
22:40

Joooj al mi ide na k ovaj lopategi, treba da ganja rezultat on uvodi Vaskeza mrtvog umesto Mariana napadača, samo se guraju Španci bez obzira na to da li imaju pojma ili ne. Umesto Kazemiro da je počeo ili Isko on gura Sebaljosa koji nema iskustva za ovakve utakmice ubaci ga protiv ekipa za nabijanje gol razlike ne protiv Bilbaoa. Fuj fuj fuj ako ovako nastavi

Stefoon
22:39

Real nema nikakve sanse za titulu cak ni protiv ovakve Barselone danas, jednostavno nemaju Ronalda vise, mada cak ni sa njim nisu mnogo titula uzeli, ali reci da igraju bolje bez njega moze samo tenkre.

GoHard
22:46

Uvek kad ti to napises desi se kontra, hvala, nismo imali sanse protiv PSG-a, Bajerna itd i posle toga uvek dodje i napise sudija, ofsajd, penaldo pa posle 5 dana kad se smiri sve, on je znao da je Real jak :D

fadsasdfads
13:28

Stefi dobar pokusaj :D

Stefoon
00:16

Real je svakako jak ali je Barselona mnogo jaca, videces kako odmice sezona. Ja sam godina unazad pricao kako taj Real jedino Barselona moze da dobija. Sta je sad, ne volis vise Ronalda? Zar nije do pre par meseci bio najbolji u istoriji igre? Sto sad tako "penaldo"?

Stefoon
23:52

A sad Penaldo. Hahahah

Tata Messi
22:54

Nije Real toliko bio los koliko je Atletik bio dobar.A i golman Bilbaoa je branio svasta