Real do boda iz ofsajda!

• Autor: Boban Filipović

• 24. januar 2016.

• 22:24

Nedusuđen penal za 'Kraljevski klub' iz Madirda na 'Viljamarinu' u prvom poluvremenu na neki način je kompenzovan previdom sudija kod izjednačujućeg gola Zizuovog tima.

Muke 'Los Blakosa' u Sevilji krenule su od samog početka utakmice protiv Betisa.

Najpre je Kejlor Navas  bio primoran da vadi kestenje iz vatre nakon pokušaja Rubena Kastra, ali u nastavku iste akcije nakon te njegove intervencije zeleno-beli su poveli.

Alvaro Sehudo je uhvatio volej i poslao neodbranjiv šut u same raklje. 'Hobotnica' iz Kostarike nije imala nikave šanse - 1:0.

Real preuzima inicijativu, ali većih uzbuđenja nema sve do 32. minuta igre kada je pokušaj Kristijana Ronalda otišao tik pored gola.

Tri minuta kasnije Karim Benzema je oboren u protivničkom šestnestercu, ali se pištaljka glavnog sudije nije čula.

Betis je otišao na veliki odmor sa minimlanom prednošću, a u nastavku je usledila totalna inicijativa gostiju.

Hames Rodrigez, koji je konačno bio u startnoj postavi zbog odsustva povređenog Gareta Bejla,  imao je dve velike prilike u ranoj fazi drugog poluvremena, Karim Benzema jednu, nisu pronašli put do mreže, ali su njih dvojica imali velike zasluge kod izjendačujućeg gola 20 minuta pre kraja meča.

Ruku na srce, izjednačenju je najviše kumovala greška linijskog sudije koji nije signalizirao čist ofsakd Kolumbijca nakon pasa u prostor Tonija Krosa, Hames je odigrao za Karima Benzemu, a ovom nije bilo teško da ćušne loptu u praznu mrežu iz neposredne blizine - 1:1.

Real je krenuo po pobedu u finišu, Hames Rodrigez, Benzema, Ronaldo i Hese su imali šanse da načine preokret, ali je Adan začarao svoju mrežu.

U sudijskoj nadoknadi Ruben Kastro je mogao da katni sve promašaje gostijuiz Madrida, ali njegov pokušaj ide tik pored leve stattive.

Ostalo je 1:1, Real Madrid ostaje treći na tabeli sa četiri boda zaostatka u odnosu na vodeći duo Barsu i Atletiko, dok je Real Betis 14-ti i ima četiri boda više od ekipa koje su u opasnoj zoni nakon nekompletnoh 21. kola Primere.