Real blizu polufinala Kupa

• 15. januar 2013.

• 22:56

Fudbaleri madridskog Reala ostvarili su značajnu prednost u prvom meču četvrtfinala Kupa kralja protiv Valensije i znatno su bliže plasmanu u završnicu takmičenja.

Posle kiksa u Pamploni proteklog vikenda, Real ipak nije priredio još jedno razočaranje svojim navijačima.

Madriđani su u prvom četvrtfinalnom meču Kupa kralja na svom terenu savladali Valensiju sa 2:0, pa sa lepom prednošću dočekuju revanš na Mestalji.

Sa Kasiljasom na golu i Ronaldom ponovo u ekipi posle odsustva protiv Osasune, Murinjov tim je do vođstva stigao u 37. minutu uitakmice. Odlična akcija kroz sredinu, Kedira na kraju asistira za Benzemu, koji izbija sam ispred golmana gostiju i rutinski šalje loptu u mrežu - 1:0.

Minimalna prednost Madriđana ostala je na snazi do 73. minuta, kada je Koentrao probio po levoj strani, centrirao ka Iguainu, ispred koga je Guardado uklizao i - zatresao sopstvenu mrežu - 2:0.

Pobeda Madriđana mogla je da bude i ubedljivija da je Ronaldo iskoristio sjajnu priliku kada je bio potpuno sam ispred golmana Huaite, ali je ovaj uspeo da sačuva svoju mrežu.

Nije ni Valensija bila bez šansi, a najbolju je imao Žonas sredinom drugog poluvremena, kada je Kasiljas odbio loptu posle šuta Soldada, ali Žonas nije uspeo da je prosledi u mrežu.

Golove sa ''Bernabeua'' možete pogledati OVDE.