Real bez ''pola tima'', sa ''pola snage'' - RAZBIO Sevilju!

• 04. januar 2017.

• 23:06

U poslednjoj večerašnjoj utakmici osmine finala španskog Kupa kralja, ujedno i deerbiju ove faze takmičenja, Real je mnogo lakše nego što se očekivalo savladao Sevilju.

Fudbaleri madridskog Reala večeras su na svom ''Santijago Bernabeu'' deklasirali Sevilju rezultatom 3:0 i praktično su jednom nogom već u četvrtfinalu nacionalnog Kupa.

Ovako ubedljiv trijumf dodatno dobija na značaju kada se ima u vidu da je Real nastupio bez svojih ''udarnih igala'' u napadu - Ronalda, Benzeme, Bejla, Lukasa Vaskeza, zatim Pepea i Serhija Ramosa u defanzivi, golmana Kejlora Navasa...

I pored njihovog odsustva, kraljevski klub je već u prvom poluvremenu izrešetao mrežu Andalužana i tako obezbedio sebi rutinsko otaljavanje posla u nastavku meča.

Real je poveo u 11. minutu meča, kada je Hames Rodrigez savladao golmana Rika, a prednost Madriđana duplirao je Rafael Varan na isteku prvih pola sata igre, posle prekida koji je odlično izveo Toni Kros.

Tačku na prvo poluvreme, ali i na konačan ishod ovog meča stavio je Rodrigez, svojim drugim golom u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ovoga puta sa bele tačke, posle ''sumnjivog'' jedanaesterca koji je iznudio Luka Modrić - 3:0.

Golove pogledajte OVDE.

Moglo je da do kraja bude još pogodaka, i jedni i drugi su propustili po par ozbiljnih prilika, a to se posebno odnosi na napadača Reala Alvara Moratu.

Podsetimo, ranije večeras Sosijedad je savladao Viljareal sa 3:1, a u duelu Alkorkona i Kordobe nije bilo pobednika.