• Autor: Nikola Miloradović

• 04. mart 2017.

• 18:06

Fudbaleri madridskog Reala slavili su u 26. kolu španske Primere i vratili se na čelo tabele.

Izabranici Zinedina Zidana slavili su na gostovanju ekipi Eibara, nakon poslednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajalo 1:4 (0:3) u korist aktuelnog prvaka Evrope.

Poveli su "Galaktikosi" u 14. minutu strelac je bio osporavani Karim Benzema. Njegov prvi udarac je uspeo da ukroti golman Eibara Joel, ali mu se lopta ponovo odbila, te je iz drugog lako pogodio mrežu domaćina.

Nešto više od 10 minuta kasnije, Rodrigez je odlično centrirao iz slobodnog udarca, Benzema najviši u skoku.

Na 3:0 je povisio Rodrigez, asistencijom mu je uzbratio Benzema. Kolumbijac je odlično u padu, uspeo da savlada Joela.

Četvri gol na meču bio je delo Asensija. On je u kontri prosledio loptu do Rodrigeza, ovaj je šutirao, pogodio stativu, a na odbitak je naleteo Asensio koji lako pogađa nebranjenu mrežu.

Eibar je preko Penje u 72. minutu došao do počasnog pogotka.

Real je ponovo na čelu tabele, trenutno ima isti broj utakmica kao Barselona i dva boda više, dok je Eibar sedmi sa 39 bodova, 20 manje od današnjeg rivala.