Reakcije ne jenjavaju, i Klatenburg se oglasio zbog Mitrovog nepriznatog gola!

nedelja 11.11.2018.
18:57

Godinama najbolji engleski sudija prokomentarisao je današnju spornu situaciju sa ''Enfilda''.

Beta/Barrington Coombs/PA via AP

Odluka sudije Pola Tirnija da u finišu prvog poluvremena, pri rezultatu 0:0 ne prizna gol Aleksandra Mitrovića za Fulam protiv Liverpula izazvala je brojne polemike, koje su dodatno pojačane činjenicom da je odmah zatim u kontranapadu Liverpul preko Salaha došao do vodećeg gola.

Na kraju je Liverpul slavio sa 2:0 i dodatno prikovao tim Slaviše Jokanovića za dno premijerligaške tabele, a posle meča svoj komentar je dao i čuveni engleski arbitar Mark Klatenburg.

Za razliku od mnogih drugih, Klatenburg smatra da je njegov kolega danas doneo ispravnu odluku kada je u pitanju Mitrovićev nepriznat gol.

''Ako je samo deo tela kojim se može postići gol u nedozvoljenoj poziciji, kao što je slučaj sa Mitrovićem, onda se dosuđuje ofsajd. Njegov bok i rame je bilo iza poslednjeg igrača odbrane, tako da je linijski sudija doneo ispravnu odluku'', objašnjava Klatenburg.

Ali, odmah zatim je usledila greška sudije Tirnija, po mišljenju Marka Klatenburga.

Naime, Klatenburg smatra da je Tirni trebalo da zaustavi igru s obzirom da su fudbaleri Fulama već počeli da slave gol, a da je golman Liverpula Alison izveo loptu dok se ona kretala i tako na nedozvoljen način omogućio munjevitu kontru Salahu koji je potom doneo prednost Liverpulu.

Dakle, da je Klatenburg buio na terenu, prvo poluvreme bi bilo završeno bez golova, 0-0.