Razočaravajući meč Mihinog Milana

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 06. decembar 2015.

• 22:38

Ekipa Siniše Mihajlovića ponovo nije primila gol, ali nije uspela ni da ga postigne protiv najslabije odbrane u ligi.

Generalno gledano, loš meč na stadionu Alberto Bralja u Modeni.

Milan je došao sa namerom da ostvari nova tri boda kako bi nastavio svoju borbu za Ligu šampiona ove sezone (što je i postavljeno kao osnovni cilj), ali mu to nije pošlo za rukom pošto su remizirali bez postignutog gola.

Recimo da je Milan bio bolji na ovoj utakmici, posebno u završnom delu meča kada su stezali obruč oko gola Karpija na kome ponovo nije bio Željko Brkić zbog dobre forme Beleca.

Karpi je imao svoje šanse u ovom meču, prvo poluvreme su bili rival koji je bio ravnopravan Milanu, a u jednoj situaciji je i mladi Donaruma sjajno odbranio šut.

U drugom poluvremenu Milan je igrao bolje, posebno tokom poslednjih desetak minuta kada su imali par dobrih napada. Najveću priliku propustio je Kucka pred sam kraj kada je šutirao sa 10-15 metara, ali u golmana Karpija.

U toj situaciji je lopta bila dosta dugo u šesnaestercu domaćih, ali nije pomoglo da se promeni rezultat.