Razljutio se Aleksis, Arsenal slavio u gradskom derbiju

četvrtak 28.12.2017.
22:52

Arsenal slavio protiv Kristal Palasa najviše zahvaljujući sjajnom izdanju Aleksisa Sančeza u drugom poluvremenu.

EPA-EFE/WILL OLIVER

"Tobdžije" sasvim zasluženo stižu do nove pobede u Premijer ligi, danas su bili bolji rival od Kristal Palasa i sa tri boda odlaze kući.

Moglo je da bude neizvesno u jednom trenutku, ali je Aleksis Sančez sa dva gola rešio sva pitanja kada se radi o pobedniku ovog meča. Konačan rezultat ovog meča bio je 2:3 (0:1).

Džaka i Lakazet su propustili svoje prilike u prvom delu igre za Arsenal, ekipa Arsena Vengera je imala i loptu u svom posedu i više udaraca u gol protivnika.

Nakon jednog udarca Lakazeta u 25. minutu golman Palasa je odbio loptu samo do Mustafija, ovaj je uspeo dobrim i odmerenim udarcem da pošalje loptu u praznu mrežu za 0:1.

Ozil je imao sjajnu šansu, zatim i Džaka je uputio jedan udarac, ali bez promene rezultata do kraja prvog poluvremena, Arsenal je mogao i ubedljivije da ode na odmor.

U nastavku šok za Vengera. Ne zbog jakne sa kojom je ponovo imao problema, već zbog napada Kristal Palasa iz kog su postigli gol. Bio je to prvi udarac u okvir gola Arsenala i odmah je Čeh morao da vadi loptu iz mreže. Vilfrid Zaha je odlično prošao po levoj strani, pronašao samog Taunzenda koji sigurnim udarcem vara Čeha za 1:1. Čeh nije mogao ništa, ali jeste odbrana Arsenala.

Onda na scenu stupa individualni kvalitet Aleksisa Sančeza. Prvo dobija vazdušni duel sa defanzivcem Kristal Palasa u kaznenom prostoru domaćih, zatim koristi asistenciju Lakazeta i sjajnim udarcem pogađa sam ugao gola za 1:2!

Bilo je to u 62. minutu, a samo 4 minuta kasnije novi gol u mreži golmana Speronija. Vilšir upućuje fenomenalnu loptu ka Sančezu, on je odlično utrčao ka kaznenom prostoru, primio loptu pored dvojice fudbalera domaćih i poslao loptu pored Speronija za 1:3.

Arsenal je nekako priveo meč kraju, ali je bilo problema pred sam kraj. Kada smo svi očekivali da problema neće biti, Tomkins postiže gol u 89. minutu za uzbuđenja do kraja utakmice. Ipak, promene rezultata do kraja utakmice nije bilo.

Sada je ekipa Arsena Vengera izjednačena na tabeli sa Totenhemom na 5. mestu Premijer lige, imaju po 37 bodova, dok Kristal Palas ostaje na 18 bodova, na bod su više od Bornmuta koji je u zoni ispadanja.

Luka Milivojević je bio sasvim solidan danas, ostavio je dobarutisak u ekipi Kristal Palasa, a odigrao je svih 90 minuta.