Razigrani Totenhem odučio Njukasl od fudbala

• Autor: Boban Filipović

• 13. avgust 2017.

• 16:24

'Pevci' nadigrali 'Svrake' i sasvim zasuženo nose tri boda sa gostovanja na severoistoku Engleske.

Njukasl je uprkos malerima koji su ga zadesili u ranoj fazi utakmice uspeo da odoli naletima razigrane družine iz severnog Londona u prvom poluvremenu i da na veliki odmor ode bez primljenog gola, ali mu u nastavku nije bilo spasa.

Džondžo Šelvi je napravio glupost i zaradio crveni karton posle samo tri minuta igre u nastavku, nagazio je Dele Alija ispred nosa sudije Marinera, koji mu je pokazao put u svlačionicu.

Sa igračem manje na terenu 'Svrake' su izdržale još 15-ak minuta, Eliot je u tom periodu fantastično skinuo zicer Hariju Kejnu, ali je nedugo potom morao da vadi loptu iz mreže. Poketino je bacio sve karte na napad, uveo u igru Sona umesto Sisoka i totalna ofanziva je ubrzo dala rezultat.

Igrao se 61. minut meča kada je Kristijan Eriksen maestralno pronašao Dele Alija, a ovaj rutinski sprovodi loptu u gol.

Već tada je mirisalo na pobedu 'Sparsa', Alijevi golovi su talični za njih, kada god se upisao u strelce nikada nisu izgubili utakmicu u Premijer ligi.

Deset minuta kasnije još jedna asistencija Eriksena, ovoga puta za levog beka Dejvisa, Velšanin pogđa iz neposredne blizine za 0:2 i sve dileme oko pobednika su otklonjene.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović je poraz svog tima odgledao sa klupe za rezerve.