Razgoropađeni Inter protutnjao kroz Udine!

nedelja 06.05.2018.
14:25

Bolni poraz od Juventusa u prošlom kolu nije ostavio traga na ekipu Intera, koja je danas lako i ubedljivo savladala Udineze u gostima.

EPA/ALBERTO LANCIA

U prvoj današnjoj utakmici 36. kola italijanske Serije A, Inter je kao gost savladao Udineze rezultatom 4:0 i nastavio trku sa Romom i Lacijom za plasman u Ligu šampiona.

''Neroazuri'' su sav posao danas završili u prvom poluvremenu, kada su postigli čak tri pogotka, a prema svemu viđenom na terenu, domaći čak mogu da budu i zadovoljni što još više puta nisu vadili loptu iz mreže.

Goleadu je započeo Ranokija u 13. minutu, posle kornera koji je sa leve strane izveo Brozović - 0:1.

Posle nekoliko propšuštenih prilika, na drugi gol se čekalo do 43. minuta, a onda je Rafinja protutnjao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i pogodio bliži ugao - 0:2.

To nije bilo sve u prvom poluvremenu, tačku je stavio Mauro Ikardi, svojim 28. golom u Seriji A ove sezone, za nedostižnih 0:3.

U nastavku, konačnih 0:4 postavio je Borha Valero u 71. minutu, udarcem sa nekih sedam-osam metara, iskosa sa leve strane.

I pored pobede, Inter je i dalje na petom mestu, sada sa bodom manje, sli uz meč više od Rome i Lacija.

Udineze je u sve težoj situaciji, do kraja će voditi grčevitu borbu za opstanak, s obzirom na očajnu formu u drugom delu sezone.