• Autor: Milovan Longinov

• 19. april 2016.

• 22:52

Fudbaleri Napolija bore do samog kraja što su dokazali i večeras na svom ''San Paolu''.

Napolitanci su kao domaćini deklasirali Bolonju rezultatom 6:0 i praktično osigurali drugo mesto, koje će im biti slaba uteha pošto su do nedavno verovali u titulu.

Večeras su posebno bili raspoloženi Gabijadini i Mertens sa dva i tri data gola, dok je šesti bio delo Lopeza.

Gabijadini je u 10. i 35. minutu postigao pogotke za 2:0 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom delu igre, na scenu je stupio Mertens, pogodio je najpre u 58, a potom i u 80. i 88. minutu, a konačnih 6:0 postavio je Lopez u nadokandi vremena.

Napoli je ostao drugi sa šest bodova manje od Juventusa, koji svoj meč ovog kola tek igra u sredu na svom stadionu protiv Lacija.

Bolonja je 14. sa 37 bodova, sedam više od Frozinonea koji je prvi ispod crte.