Rapsodija "Tobdžija", Kuman pred otkazom!

nedelja 22.10.2017.
16:24

Fudbaleri Arsenala upisali su trijumf u devetom kolu Premijer lige, na gostovanju na "Gudisonu".

EPA-EFE/PETER POWELL

Everton je dočekao Arsenal, a četa Arsena Vengera je upisala prvi trijumf na gostovanjima ove sezone, slavili su sa 2:5 (1:1).

Igrao se 12. minut kada je Džaka izgubio loptu na oko 30 metara od svog gola, odlično mu je uklizao Gaj. Lopta je potom stigla do Vejna Runija, on nije mnogo razmišljao, namestio se na udarac i pocepao mrežu gostiju za 1:0, bio je to njegov 15. gol protiv Arsenala u karijeri.

Ipak, Arsenal je od tog trenutka preuzeo konce igre u potpunosti.

Nizale su se prilike za četu Arsena Vengera, ali je mladi Džordan Pikford bio veoma raspoložen.

Sve je skidao Pikford, pa tako i šut Džake iz 40. minuta, ali na njegovu nesreću ovoga puta se lopta nakon njegove odbrane odbija na nogu Monrealu, koji ga vara za 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je postalo jasno da će Everton teško do bodova na današnjem duelu.

Igrao se 53. minut, kada je Sančez poslao sjajan centaršut sa leve strane, odlično je skočio Ozil i matirao glavom Pikforda za preokret "Tobdžija", 1:2.

Da stvari budu još gore po "Karamele", pobrinuo se Idrisa Gana Gaj 15 minuta nakon Ozilovog gola. Borbeni vezista je zaradio drugi žuti karton, pa je tako četa Ronalda Kumana ostala sa igračem manje na terenu.

Samo šest minuta nakon toga, sve sumnje otklanjaju gosti novim golom, Ozil upisuje asistenciju, Lakazet gol, 1:3.

Pokušao je Kuman da razmrda ekipu uvođenjem Lukmana i Nijasea, ali to nije previše pomoglo. Džaka je mogao do gola u 83. minutu, ali je njegov udarac pogodio prečku.

U poslednjem minutu regularnog dela, Eron Remzi konačno koristi jednu priliku, imao ih je nekoliko tokom ovog susreta, a gol je postigao tek pred kraj, za 1:4.

Uspeo je Nijas da postigne gol nakon nesporazuma Monreala i Čeha, ali je bilo kasno za bilo kakav povratak domaćina, a onda je u poslednjem minutu konačan rezultat postavio Aleksis Sančez, nakon sjajnog prodora.

"Tobdžije" se nakon ovog trijumfa penju na peto mesto na tabeli, dok je Everton pao u zonu ispadanja, sada su 18. sa osam osvojenih bodova.