Rapsodija šampiona, Sitiju jedan gol nedostajao za najubedljiviji trijumf u istoriji PL!

subota 21.09.2019.
17:55

Everton nastavio da tone, Norič opet pokazao da ima probleme na strani.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su jedan od najubedljivih trijumfa u istoriji Premijer lige.

Oni su na svom stadionu savladali ekipu Votforda sa neverovatnih 8:0 (5:0).

Već u 18. minutu bilo je 5:0 za "Građane", što je pet najbrže postignutih golova u istoriji Premijer lige.

U strelce su se upisali David Silva, Aguero, Marez, Bernardo Silva i Otamendi, a njihove golove pogledajte OVDE.

Nisu se tu zaustavljali Gvardiolini puleni, pogađali su do kraja poluvremena i okvir gola, Foster je konstantno bio na mukama, ali promene rezultata nije bilo.

U drugom delu je domaćin nastavio u istom ritmu, igrali su praktično kao da je 0:0 na semaforu.

Već u 49. minutu bilo je 6:0, novi gol za Bernarda Silvu.

Pretili su sa svih strana, igrači Votforda su bili potpuno pogubljeni, da bi na isteku jednog časa igre Portugalac Silva došao do het trika.

"Viktorije" pred golom "Stršljenova" su se nastavile, ponovo su pogađali okvir gola "Građani", da bi najlepši gol na susretu u 85. minutu postigao Kevin De Brujne, 8:0!

Imao je Belgijanac još jednu šansu do kraja, nakon solo prodora je tukao pored gola rivala, bili su "Građani" veoma blizu tome da izjednače rekord svog gradskog rivala, koji je 1995. godine savladao Ipsvič sa 9:0.

U preostala dva susreta u ovom terminu, Everton je doživeo novi poraz, na "Gudisonu" je slavio Šefild junajted sa 0:2 (0:1).

Poveli su gosti autogolom Mine u 40. minutu, konačan rezultat postavio je Muze u 79. minutu susreta.

Barnli je kod kuće slavio protiv Noriča sa 2:0 (2:0).

Poveli su preko Vuda u 10. minutu, da bi isti fudbaler bio strelac i četiri minuta kasnije.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Dajčovih pulena na "Tarf Muru".

Mančester siti - Votford 8:0
Everton - Šefild junajted 0:2
Barnli - Norič 2:0