subota 14.09.2019.
16:54

Bez golova na dve utakmice.

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Fudbaleri Čelsija gostuju ekipi Vulverhemptona, domaćin proslavlja 130 godina stadiona "Molinu", ali proslava se neće dobro završiti.

"Plavci" vode sa 3:0 nakon prvih 45 minuta, sve je počelo "bombom" mladog Tomorija u 31. minutu utakmice.

Sjajno je šutirao defanzivac Čelsija sa preko 20 metara i poslao neodbranjiv projektil ka golu koju čuva Patrisio.

To je dalo krila ekipi iz Londona, samo tri minuta kasnije, Abraham postiže svoj peti gol na poslednja tri duela, već u 41. minutu dolazi i do treće uzastopne utakmice sa dva ili više golova.

Ubedljiv je i Totenhem, nakon slabog starta sezone im je dobro došla reprezentativna pauza, pa već nakon 45 minuta igre vode sa 4:0 protiv do danas najbolje odbrane i ligi.

Poveli su u 10. minutu protiv Kristal Palasa, strelac je bio Son.

Samo 11 minuta kasnije, autogol Patrika van Anholta, da bi već u 23. minutu postalo jasno da će "Orlovi" doživeti debakl, Son postiže drugi pogodak na utakmici.

Nije to bilo sve, igrao se 42. minut kada je Lamela postigao novi pogodak, asistirao mu je Hari Kejn.
Nakon 45 minuta vodi i Mančester junajted (1:0), koji je dočekao neugodni Lester na "Old Trafordu".

Imao je Solskjer problema sa povredama pred ovaj meč, Matić se našao u startnoj postavi, a "Đavoli" su do prednosti stigli u osmom minutu, sa bele tačke.

Interesantno, ovo im je četvrti penal ove sezone u PL, nijedna ekipa nije dobila više od jednog penala pored njih.

Dva su promašili, ovoga puta je Rašford preuzeo odgovornost i pogodio, 1:0 za Junajted.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata, na programu su još dva susreta petog kola, Brajton je ugostio Barnli, Šefild je dočekao Sautempton, na ta dva meča još nismo videli golove.

Brajton - Barnli 0:0
Mančester junajted - Lester 1:0
Šefild junajted - Sautempton 0:0
Totenhem - Kristal Palas 4:0
Vulverhempton - Čelsi 0:3