Rapsodija klubova iz Mančestera, buđenje Čelsija

• Autor: Boban Filipović

• 17. oktobar 2015.

• 18:00

'Đavoli' pokorili 'Gudison', Sterling i Boni 'obrali trešnje', Aston Vila bez šansi na 'Stamford Bridžu', 'Čekićari' nastavili teror na gostovanjima, Džejmi Vardi doneo u nadoknadi bod Lesteru u Sautemptonu, Sanderlend i dalje bez pobede...

Rahim Sterling je čovek koji je obeležio ovo subtnje popodne u Premijer ligi.

Letošnje pojačanje Mančester Sitija iz Liverpula je danas zablistalo na 'Etihadu' protiv Bornmuta, hitronogo krilo je prvi engleski fudbaler koji je postigao het -trik za 'Građane' od kako se najjače englesko takmičenje igra u ovom formatu.

'Trešnje' su 'otrešene' sa 5:1, Boni je namesti Sterlingu prvi gol u sedmom minutu, nedugo potom se napadač iz Obale Slonovače upisao u strelce i duplirao prednost, Marej je smanjio na 2:1 polovinom prvog del aigre, ali do odlakska na odmor Rahim Sterling još dva puta uspeva da matira Federićija.

U drugom poluvremenu 'mirno more' sve do poslednejg minzta igre kada Vilfred Boni svojim drugim golom postavlja konačan rezultat utakmice.

Aleksandar Kolarov nije igrao za lidera PL zbog povrede zadobijene na utakimici kvalifikacija za EURO 2016 između Srbije i Portugala (1:2) na stadinu JNA.

Ubedljiv kao gradski rival bio je i Mančster Junajted na 'Gudison Parku'.

'Đavoli' su u intrevalu od tri minuta u prvom poluvremenu postigli dva gola, strelci su bili vezisti Morgan Šnajderlin i Ander Erera i tako već polovinom prvog poluvremena širom otvorili 'trijumfalnu kapiju'.

Tačku na I stavio je Vejn Runi, 'Vaza' je postigao gol protiv svog bišeg kluba za konačnih 0:3, gol koji ga je lansirao na drugo mesto liste strelaca Premijer lige (187) i sada gleda u leđa jedino legendarnom Alanu Šireru.

Čelsi je na 'Stamford Bridžu' savladao Aston Vilu sa 2:0, Dijego Košta je doveo 'Plavce' u vođstvo deset minuta pre odlaska na odmor, a nakon deset minuta igre u nastavku ponovo bio u glavnoj ulozi mada je taj gol piripsan kao autogol Hatona.

Nemanja Matić je ušao u igru na poluvremenu umesto mlađanog Loftusa Čika, Bane Ivanović je van stroja zbog povrede zadobijene u Elbasanu.

Sautempton je 'prosuo mleko' na svom 'Sent Merisu' protiv Lestera.

'Svecima' su dva gola prednosti doneli štoperi Žoze Fonte i Viržil Van Dajk u prvom poluvremenu, Dušan Tadić je bio asistent kod prvog kola, a onda je u nastavku Džejmi Vardi nastavio fantstičnu golgetersku seriju i sa dva gola se pobrinuo da 'Lisice' ostanu neporažene na jugu Engleske - 2:2.

Kumanov tim je imao tri boda u džepu sve do sudisjke nadoknade.

Vest Hem je nastavio da igra fenomenalno u gostima, Billićev tim je danas slavio na 'Selgharst Parku' u malom londonskom derbiju protiv Kristal Palasa.

Karl Dženkinson je doveo 'Čekićare' u vođstvo sredinom prvog poluvremena an asistenciju Mozesa, Palas je espresno poravnao sa penala koji je u gol pretvorio Joan Kabaj, ali Pardjuovi 'Orlovi' pred sam odlazak na odmor ostaju sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Gajla.

Domaćin je brojčano inferiorniji odolevao do samog finiša, ali Lancini i Dimitri Paje slamaju otpor Palasa, uavršilo je rezuiltatom 1:3, bodovi idu u istočni deo prestonice.

Saido Berahino je nastavio svoj golgeteski niz i doneo minimalan trijumf Vest Bromu protiv Sanderlenda na 'Houtornsu'.

'Crne mačke' nije prenula ni promena menadžera, ostaju na dnu bez pobede ove sezone.