Rapsodija Jokanovićevog Fulama, plej-of na korak, ludnica na "Eland Roudu"!

subota 20.01.2018.
18:44

Fudbaleri Fulama bili su više nego ubedljivi na svom stadionu u 28. kolu engleskog Čempionšipa, a potpuno lud meč videli smo u Lidsu, gde je domaćin dočekao "Lavove".

fulhamfc.com

Utakmica na "Krejven Kotidžu" okončana je ubedljivom pobedom Fulama od čak 6:0 (3:0).

Po tri gola videli smo u oba poluvremena, najpre je u prvom mrežu Burtona načeo Portugalac Rui Fonte.

Njemu je asistirao fudbaler Čelsija na pozajmici u komšiluku Lukas Pijazon, koji je u 34. minutu i sam postigao gol, na asistenciju desnog beka Frederiksa.

Samo četiri minuta kasnije, Rui Fonte postiže još jedan gol, pa su domaći fudbaleri na odmor otišli sa tri gola prednosti.

U nastavku im je oko 25 minuta bilo potrebno da ponovo probiju odbranu gostiju, to je učinio supertalentovani Rajan Sesenjon u 72. minutu.

Isti fudbaler postiže drugi gol na meču samo sedam minuta kasnije, da bi konačan rezultat u 88. minutu postavio popularni "AK 47", Abubakar Kamara.

Sjajna partija Fulama, doduše i protiv najslabijeg time lige, ali to ne umanjuje odličnu igru Jokanovićevih pulena, koji su danas zaista blistali.

Nakon 28 kola, Fulam je na sedmom mestu na tabeli, samo bod ispod Šefild Junajteda, koji se nalazi na poslednjem mestu koje vodi u plej-of.

Nije previše daleko timu srpskog stratega ni direktan plasman u Premijer ligu, kako drugoplasirani Derbi ima 53 boda, osam više sedmoplasiranog Fulama.

Fantastičan meč videli smo u Lidsu, gde je domaćin ugostio Milvol, a gosti iz Londona su slavili sa 3:4 (0:2).

Poveli su "Lavovi" u 18. minutu preko O'Brajena, da bi 20ak minuta kasnije Kuper ostavio domaćina sa desetoricom na terenu, kako je zaradio direktan crveni karton.

Trebalo je pet minuta gostima da brojčanu prednost iskoriste, Gregori je povisio na 0:2 u 42. minutu.

Ipak, u nastavku potpuno neočekivan rasplet, fudbaler Hamburgera na pozajmici u Lidsu Pjer-Mišel Lasoga postiže gol za Lids u 46. minutu, a već u 55. minutu bilo je 2:2, Rufi je poravnao rezultata.

Sedam minuta nakon izjednačenja, preokret, Lasoga postiže drugi gol na meču, Lids je poveo sa desetoricom!

Fantastično su se držali sve do samog kraja, a onda su gosti uspeli ponovo da iskoriste brojčanu nadmoć.

Eliot je u 87. minutu poravnao rezultat da bi Volas golom u prvom minutu nadoknade doneo novi preokret i pobedu ekipi Milvola.

U okviru 28. kola su se od 18 sati i 30 minuta sastali i Šefild Venzdej i Kardif,
a u startnoj postavi tima iz Velsa našao se i bivši fudbaler Crvene Zvezde Marko Grujić, koji je nedavno stigao u redove ekipe Nila Vornoka na pozajmicu iz Liverpula.

Sve rezultate odigranih duela, kao i stanje na tabeli, pogledajte u nastavku.